خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ ساعت ۰:۰۵:۲۳

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۲ زندانی در ۲ پرونده جداگانه

رهایی از اعدام ۲ زندانی در ۲ پرونده جداگانه

خبرگزاری هرانا – یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت و از نظر جنبه عمومی در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. بنا برخبری دیگر، یک زندانی متهم به “قتل” در زندان مرکزی ارومیه که به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران مورخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، یک کارگر افغانستانی که درجریان درگیری در ساختمان نیمه کاره‌ای هم ولایتی‌اش را با دستگاه برش سنگ به قتل رسانده و به اعدام محکوم شده بود، صبح روز ۲۰ خردادماه ۱۳۹۷، با جلب رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت و از نظر جنبه عمومی در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

این حادثه در سال ۹۲ رخ داد و کارگر افغانستانی به نام غلام ۲۵ ساله هم ولایتی‌اش را هنگام نزاع به قتل رساند.

این متهم باتماس تلفنی صاحبکارش به پلیس بازداشت شد و درهمان مراحل نخستین بازجویی به قتل اعتراف کرد غلام چندی پیش در دادگاه به اعدام محکوم شد اما درحالی که یک قدم تا چوبه دار فاصله داشت، توانست رضایت اولیای دم را جلب کند تا اینکه در شعبه دهم دادگاه کیفری که به ریاست قاضی قربانزاده تشکیل جلسه داده بود از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

غلام پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خود گفت روز حادثه بشدت عصبانی بودم وقتی همکارم دم به دم صدایم کرد بیشتر عصبانی شدم و نمی‌دانم چه شد که با دستگاه برش سنگ ضربه‌ای به او زدم والان بشدت پشیمانم.

در پایان محاکمه قضات برای صدور حکم برای متهم وارد شور شدند.

جوان ارومیه‌ای از اعدام رهایی یافت

به گزارش شهروند مورخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، یک نفر از زندانیان محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

این زندانی ٣۵ساله با نام «حمید» به اتهام “قتل” در ۶‌ سال گذشته در زندان مرکزی ارومیه منتظر اجرای حکم اعدام بود.

با پیگیری مددکاران زندان و حضور مستمر در منزل اولیای دم، سرانجام خانواده مقتول از شکایت خود صرف نظر کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید