خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  مراسم قسامه با انصراف شاهدان نا تمام ماند

مراسم قسامه با انصراف شاهدان نا تمام ماند

خبرگزاری هرانا – خانواده مقتول برای اینکه ثابت کنند عروسشان قاتل است ۵۰ نفر را برای مراسم قسامه به دادگاه آوردند اما هنگام اجرای مراسم دو تن از شاهدان انصراف دادند و قضات شهادت ۴ نفر دیگر از شاهدان را نیز قانونی ندانسته و اجرای مراسم ناتمام ماند. قسامه یکی از ضعیف‌ترین راه‌های اثبات قتل و جراحات و صدمات بر اعضاء بدن است که با وجود لوث (عبارت از ظن قاضی به راستگویی مدعی است) قابل اجرا است و آن به صورت ادای سوگند توسط “پنجاه” نفر از بستگان در قتل عمدی و “بیست و پنج” نفر در قتل شبه عمدی است.

این زن جوان به اتهام قتل همسرش در سال ۹۴ دستگیر شد و به زندان افتاد.

وی یکبار با حکم قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد اما در حالی که تمام امید‌هایش را ازدست داده بود با نقض حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

این بار هم قضات چون ادله لازم را برای متهم دانستن او پیدا نکردند پرونده را از موارد لوث تشخیص داده و قرار شد مراسم قسامه با حضور ۵۰شاهد از سوی اولیای دم صبح دیروز در شعبه چهارم برگزار شود.

زن جوان که خیاط است در دادگاه مدعی شد شوهرش بر سر سفره صبحانه و به خاطر نبودن کره با وی درگیر شده و اقدام به خودزنی کرده است.

وی پس از این حادثه هراسان و در حالی که دستانش خون آلود بود به سراغ همسایه‌ها رفت تا بلکه شوهرش را ازمرگ نجات دهد اما مرد جوان که پسر خاله‌اش هم بود جان باخت و او به‌عنوان تنها مظنون این پرونده بازداشت شد.

ادعاهای زن جوان در دادسرا چاره ساز نبود و با توجه به مدارک موجود در پرونده و شکایت اولیای دم، او به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری محاکمه شد.

در مرحله نخست همه چیز علیه متهم بود و او ناگزیر با حکم قضات به اعدام محکوم شد اما حکم تأیید نشد و با شکسته شدن این حکم باردیگر طاهره پای میز محاکمه ایستاد؛ او گفت من ۱۰ سال باتمام سختی‌ها درکنار این مرد زندگی کردم. او را به خاطر خودش دوست داشتم حتی نازا بودن او را هم خانواده‌اش نفهمیدند تا اعتماد به نفس‌اش را ازدست ندهد ،روزحادثه قرار بود مسافرت برویم من صبح زود رفتم نان داغ گرفتم اما یادم رفت کره بخرم سر همین موضوع باهم درگیر شدیم او با چاقو به من حمله کرد چاقو را از او گرفتم اما برای دومین بار وقتی چاقو را برداشت حریفش نشدم و نمی‌دانم چطور شد که او با چاقو به سینه‌اش زد، من او را نکشته‌ام….

با اظهارات زن جوان و دفاع وکیل مدافعش این پرونده از موارد لوث اعلام و قرار شد اولیای دم برای محکوم کردن زن جوان ۵۰شاهد به‌دادگاه بیاورند تا قسم بخورند که این زن قاتل همسرش است.

صبح دیروز این مراسم انجام شد با وجود اینکه اولیای دم ۵۲ شاهد را به‌دادگاه آورده بودند اما شهادت همه آنها مورد قبول قضات شعبه چهارم قرار نگرفت، در نهایت باتوجه به اینکه دونفراز شاهدان نیز انصراف داده وتعدادی هم به لحاظ اینکه از خانواده نسبی بودند شهادتشان رد شد قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

قسامه یکی از ضعیف‌ترین راه‌های اثبات قتل و جراحات و صدمات بر اعضاء بدن است که با وجود لوث (عبارت از ظن قاضی به راستگویی مدعی است) قابل اجرا است و آن به صورت ادای سوگند توسط “پنجاه” نفر از بستگان در قتل عمدی و “بیست و پنج” نفر در قتل شبه عمدی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید