خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ساعت ۲۲:۳۲:۰۶

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، سرپرسرت اورژانس بهاباد از مرگ یک کارگر ۲۵ ساله بر اثر ریزش سنگ در یکی از معادن این شهرستان خبر داد.

سرپرسرت اورژانس بهاباد گفت: “یک کارگر ۲۵ساله بر اثر ریزش سنگ در یکی از معادن این شهرستان جان باخت”.

وی اضافه کرد: “در این حادثه به علت صدمات متعدد، با وجود کار احیا  مصدوم در محل فوت کرد”.

وی با بیان اینکه رعایت موارد ایمنی در معادن باید ازجمله مهمترین برنامه‌های مدیران باشد، گفت: “نکات ایمنی در معادن باید رعایت شود و تمام وسایل استاندارد و کارگران از لحاظ ایمنی در امنیت باشند”.

شهرستان بهاباداز توابع استان یزد است.

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط در چاه ۳۰ متری در خمینی‌شهر

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، فرمانده انتظامی شهرستان “خمینی شهر” از سقوط یک کارگر در چاه ۳۰ متری حین حفر چاه و مرگ او خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط فردی در چاه آب در یکی از مناطق شهر “درچه” بلافاصله مأموران گشت انتظامی این فرماندهی به محل اعزام شدند”.

وی تصریح کرد: “مأموران اعزامی به محل حادثه مشاهده کردند کارگری ۳۷ ساله در اثر عدم رعایت اصول ایمنی و بی‌احتیاطی به داخل چاه ۳۰ متری سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

سرهنگ جعفری نژاد ادامه داد: “جسد متوفی توسط مأموران اداره آتش‌نشانی به بیرون از چاه انتقال و بنا به گزارش مأموران اورژانس حاضر در محل، فرد متوفی در اثر سقوط و شدت صدمات وارده فوت شده بود که در نهایت جسد به پزشکی قانونی منتقل شد”.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان به شهروندان توصیه کرد: “در همه حال و همه موارد اصول ایمنی و احتیاط را رعایت کنید تا شاهد وقوع حوادثی اینگونه نباشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید