خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  صدور قرار وثیقه برای کارگران بازداشت شده گروه ملی فولاد اهواز

صدور قرار وثیقه برای کارگران بازداشت شده گروه ملی فولاد اهواز

خبرگزاری هرانا – برای آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی صادر شده است، تاکنون برای ۶ نفر از کارگران نامه آزادی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک منبع خبری در اهواز در ارتباط با آخرین وضعیت کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز گفت: “برای آزادی کارگران وثیقه‌ی ۵۰ میلیونی درخواست کرده‌اند. به تدریج نامه‌های آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز صادر می‌شود و تاکنون برای ۶ نفر از همکارانمان نامه آزادی صادر شده است”.

وی در ادامه گفت:” امروز نیز جمعی از کارگران گروه ملی در اعتراض به بازداشت همکارانشان در مقابل استانداری دست به تجمع زدند”.

 غلامرضا شریعتی (استاندار خوزستان) با تایید خبر به ایلنا گفت: “درصدد تامین منابع مالی برای پرداخت یک ماه حقوق معوقه کارگران هستیم”.

وی در خصوص استمرار تجمعات کارگران گروه ملی فولاد اهواز گفت: “دلیل تجمعات این کارگران نبود مواد اولیه و معوقات مزدی است”.

لازم به اشاره است که طی روزهای گذشته، تعدادی از کارگران فولاد در اهواز بازداشت شدند. این کارگران به دلیل نبود مواد اولیه و معوقات مزدی سه ماهه خود در چند روز گذشته اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. استاندار خوزستان نیز ضمن تایید این خبر گفته است که “استانداری پیگیر وضعیت کارگران بازداشتی‌ است”.

گروه ملی فولاد اهواز که متعلق به گروه سرمایه گذاری امیر منصور آریا بود، پس از ماجرای اختلاس سه هزار میلیاردی مدیریت موقت آن به قوه قضاییه واگذار شد. اکنون تنها بخش لوله‌سازی با ۴۰۰ کارگر فعال است و بقیه بخش‌ها به دلیل نبود مواد اولیه فعالیت ندارند. کارگران معترض گفته‌اند که اگر دولت در تامین مواد اولیه همکاری کند بقیه بخش‌های این شرکت نیز فعال خواهند شد.

لازم به ذکر است، در اسفندماه سال گذشته نیز کارگران شاغل در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مقابل استانداری خوزستان و در سطح شهر اهواز اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند که پس از آن اطلاعات نیروی انتظامی این شهر، با در دست داشتن لیستی از کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز به درب منازل آنان مراجعه و اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ی آنها کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید