خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  وضعیت دشوار زندگی کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در کمپ‌های فاقد امکانات / تصویر

وضعیت دشوار زندگی کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در کمپ‌های فاقد امکانات / تصویر

خبرگزاری هرانا – منابع کارگری شاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در بندر امام خمینی از وضعیت دشوار زندگی در کمپ‌های فاقد امکانات خبر می‌دهند. این کارگران به دلیل شرایط نامساعد زندگی خود در کانکس‌ها که فاقد امکانات گرمایشی و سرمایشی است، تحت فشار قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، برخی منابع کارگری از وضعیت نامناسب کارگران شاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در بندر امام خمینی خبر می‌دهند. این کارگران به دلیل شرایط نامساعد زندگی خود در کانکس‌ها که فاقد امکانات گرمایشی و سرمایشی است، تحت فشار قرار دارند.

یکی از این کارگران در این خصوص گفت: “در گرمای بالای ۶۰ درجه مشغول کاریم. ما در زمان استراحت و خوردن غذا هم فاقد امکانات مناسب  سرمایشی و گرمایشی هستیم و این موضوع بسیار ما کارگران را تحت فشار قرار داده است”.

او گفت: “آیا سزاوار است کارگرانی که در شرکت‌هایی همچون مخازن و پایانه‌ها کار می‌کنند، از حداقل‌های زندگی محروم باشند”.

او افزود: “آیا به نظر شما و بر اساس آنچه در تصاویر می‌بینید؛ در دمای ۶۰ درجه بندر ماهشهر این کانکس‌ها با این کولرها خنک یا در زمستان با این شوفاژها گرم می‌شوند؟”

این کارگر مخازن و پایانه‌ای پتروشیمی بندر امام با بیان اینکه این رفتار با کارگران درست نیست، خطاب به مسئولان استانی گفت: “این تصاویر گوشه کوچکی از مشکلاتمان در کمپ‌ها را نشان می‌دهد، حالا بماند که چندین پست نگهبانی توی این هوای ۶۰ درجه کولر ندارند. پس این همه درآمد کجا میرود؟ این همه بارگیری و تخلیه‌ کشتی‌ها کنار اسکله‌ها چه می‌شود؟ مگر یک کولر خریدن برای کارگر چقدر هزینه می‌برد؟ زمستان با مشکل سرما مواجهیم و تابستان با گرما”.

یک منبع آگاه در شرکت مخازن و پایانه‌ای پتروشیمی بند امام در همین زمینه گفت: “تعداد زیادی از نیروی شرکت مخازن و پایانه‌ها به صورت پیمانکاری مشغول کارند که ارائه خدمات و تأمین مایحتاج اولیه آنها در کمپ‌ها بر عهده شرکت‌های پیمانکاری است. با این حال شرکت مخازن و پایانه‌های بندر امام تمام تلاش خود را برای نظارت بر کار پیمانکاران انجام می‌دهد و این مورد را نیز پیگیری می‌کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید