خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مسمومیت ۲۲ کارگر گل گهر سیرجان

مسمومیت ۲۲ کارگر گل گهر سیرجان

خبرگزاری هرانا – مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمان از مسمومیت غذایی ۲۲ کارگر مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مورخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمان از مسمومیت غذایی ۲۲ کارگر مجتمع سنگ آهن گل گهر این استان در سیرجان خبر داد.

سید محمد صابری در این خصوص گفت: “۱۱ نفر از کارگران مسموم شده این شرکت بطور سرپایی و ۹ نفر پس از بستری شدن مداوا و مرخص شدند”.
وی ادامه داد: “۲ نفر از این تعداد کارگر مسموم شده شب گذشته پس از مصرف تن ماهی در بیمارستان غرضی سیرجان بستری و صبح امروز با مشاوره پزشکی از این بیمارستان ترخیص شدند”.

منابع کارگری به هرانا گفتند محتملا غذای مصرفی از جمله غذاهای سهمیه‌ای سرو شده در این محل کار است که با بی‌دقتی کارفرما جان ۲۲ کارگر را به خطر انداخته است.

منطقه معدنی و صنعتی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از قطب‌های فعال معدنی، صنعتی در خاور میانه بشمار می‌رود.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر یکی از شرکت‌های فعال این منطقه است که نقش مهمی در سیاست‌گذاری و مدیریت منطقه بر عهده دارد.

این شرکت در حال حاضر با ظرفیت تولید بیش از پانزده میلیون تن کنسانتره و بیش از ده میلیون تن گندله بزرگ‌ترین تولیدکننده کشور است و با اجرای پروژه‌های توسعه و بهینه سازی خطوط شرکت، در افق چشم انداز، مجموع تولیدات سالانه این شرکت به بیش سی میلیون تن خواهد رسید.

شهرستان سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید