خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم برای معلمی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود؛ کسر ۶۰ هزار تومان از حقوق معلم تا یک سال

صدور حکم برای معلمی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود؛ کسر ۶۰ هزار تومان از حقوق معلم تا یک سال

خبرگزاری هرانا – مسلم امینی نژاد رئیس آموزش و پرورش فسا از صدور حکم معلم متخلفی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود خبر داد و گفت که تنزل یک طبقه شغلی به مدت یک سال یعنی ماهی ۶۰ هزار تومان به مدت یک سال از حقوق این معلم کسر خواهد شد. پس از آن معلم ۳۰ سال سابقه خود را تکمیل و بازنشست می‌شود. ضمن اینکه هیچ حکمی برای بازنشستگی معلم صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس آموزش و پرورش فسا از صدور حکم معلم متخلفی خبر داد که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود.

مسلم امینی نژاد (رئیس آموزش و پرورش فسا) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص حکم صادر شده برای معلمی که موی ۹ نفر از دانش‌آموزان را قیچی کرده بود، گفت: حکم معلم فسا این هفته صادر و او محکوم به تنزل یک گروه یا طبقه شغلی به مدت یک سال شد. هر فرد حقوق بگیری یک طبقه شغلی دارد که در صورت محکوم شدن یک طبقه از شغل او کم می‌شود و بر اساس آن از حقوق او نیز کسر خواهد شد.

امینی نژاد گفت:‌ تنزل یک طبقه شغلی به مدت یک سال یعنی ماهی ۶۰ هزار تومان به مدت یک سال از حقوق این معلم کسر خواهد شد. پس از آن معلم ۳۰ سال سابقه خود را تکمیل و بازنشست می‌شود. ضمن اینکه هیچ حکمی برای بازنشستگی معلم صادر نشده است.

او در خصوص رضایت والدین توضیح داد: از میان ۹ دانش‌آموزی که موی آن‌ها قیچی شده بود والدین دو نفر از آن‌ها شکایت کرده بودند که با صحبت‌های انجام شده شکایت خود را پس گرفتند و رضایت دادند.

لازم به یاداوری است که پیشتر نرگس دانش‌آموز کلاس ششم دبستان گلستان آبادان از سوی معاون پرورشی مدرسه مورد تنبیه عجیبی قرار گرفت، صبح یکشنبه شانزدهم اردیبهشت، «نرگس» مثل هر روز دیگر در صف صبحگاهی دبستان گلستان ایستاد تا به نوبت وارد کلاس درس شود، اما این جمله او را نگه داشت: «مثل اینکه تو آدم نمی‌شوی، باید موهایت را ببُرم.» جمله‌ای که باعث وحشت نرگس شد. معاون پرورشی، «نرگس» را جلوی چشم بچه‌ها از صف بیرون کشید و با تکرار این جمله او را به دفتر مدرسه برد. قیچی را گرفت، نصف موهایش را برید و به دستش داد: «موهایت تحریک‌کننده است.»

شهرستان فسا یکی از شهرستانهای استان فارس ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید