خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, زندانیان  >  وکیل مدافع رامین حسین پناهی: درخواست اعاده دادرسی موکلم رد شد

وکیل مدافع رامین حسین پناهی: درخواست اعاده دادرسی موکلم رد شد

خبرگزاری هرانا – حسین احمدی نیاز وکیل مدافع رامین حسین پناهی به خبرگزاری ایسنا گفت که درخواست اعاده دادرسی موکلم در دیوان عالی کشور رد شد. رامین حسین پناهی در شهر سنندج دستگیر و در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “بغی” به اعدام محکوم شد. رای پرونده او در شعبه ٣٩ دیوان عالی کشور تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، حسین احمدی نیاز در گفت و گو با ایسنا، با بیان این مطلب گفت: “پرونده به شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور ارجاع شده بود که متاسفانه شعبه مذکور بدون اخذ اصل پرونده استنادی، اعاده دادرسی را  رد کرد”.

وی ادامه داد: “مجددا درخواست اعاده دادرسی خواهم داد زیرا این حق موکل است تا دوباره درخواست اعاده دادرسی دهد و امیدوارم قضات دیوان مجددا با دقت بیشتری و با مطالبه اصل پرونده، اعاده دادرسی را قبول کنند”.

احمدی نیاز اول خردادماه به ایسنا از ارائه درخواست اعاده دادرسی موکلش به دیوان عالی کشور خبر داد و گفته بود که با استناد به بندهای “ج و چ ماده ۴٧۴ از قانون آیین دادرسی کیفری” در شش صفحه و در دو بخش ایرادات شکلی و ماهوی را تقدیم دبیرخانه دیوان عالی کشور  کرده است.

رامین حسین پناهی در تاریخ ٢ تیرماه ۱۳۹۶، در شهر سنندج دستگیر و در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام بغی محکوم به اعدام محکوم شد. رای پرونده حسین‌پناهی در شعبه ٣٩ دیوان عالی کشور تایید شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید