خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ساعت ۱۶:۵۶:۳۰

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  در مشهد و شیراز، دو مرد به دلیل “سوءظن ناموسی” همسر و دختر خود را به قتل رساندند

در مشهد و شیراز، دو مرد به دلیل “سوءظن ناموسی” همسر و دختر خود را به قتل رساندند

خبرگزاری هرانا – مردی ۶۲ ساله هنگامی که همسر ۳۵ ساله صیغه ای خود را با ۲ جوان در یک پارک در مشهد دید با کارد آشپزخانه او را به قتل رساند. در خبری دیگر، مردی که متهم است دخترش را به‌دلیل سوءظن به قتل رسانده است، به‌زودی پای میز محاکمه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، مردی ۶۲ ساله مقابل چشم رهگذران و پارک نشینان در یک پارک مشهد به سوی زن ۳۵ ساله حمله ور شد. زن جوان که خود را در یک قدمی مرگ می‌دید، وحشت زده و هراسان به داخل چمن ها دوید اما مرد خود را به او رساند و از پشت سر ضرباتی را با نوک تیز کارد به پیکر وی فرود آورد.

مردم با دیدن این صحنه هولناک ، بلافاصله با پلیس و نیروهای امدادی تماس گرفتند و از فرار مرد مهاجم نیز جلوگیری کردند. دقایقی بعد زن ۳۵ ساله به بیمارستان فارابی مشهد انتقال یافت اما تلاش پزشکان و کادر درمانی برای نجات او به نتیجه نرسید و این زن جوان بر اثر عوارض ناشی از اصابت کارد بزرگ آشپزخانه، جان خود را از دست داد.

با گزارش این حادثه تلخ به بازپرس ویژه قتل عمد، تحقیقات قضایی درحالی از حدود ساعت ۱۱ شب چهارشنبه آغاز شد که کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، بررسی های تخصصی خود را با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی احمدی نژاد ادامه می دادند.

مرد ۶۲ ساله که با دستور مقام قضایی به مقر انتظامی منتقل شده بود در همان دقایق اولیه بازجویی لب به اعتراف گشود و راز جنایت هولناک خود را فاش کرد.

این مرد به کارآگاهان گفت: چند سال قبل وقتی همسرم فوت کرد من با یکی از دخترانم که مجرد است به زندگی ادامه دادم. این درحالی بود که دو دختر دیگرم ازدواج کرده و به دنبال سرنوشت خودشان رفته بودند. متهم این پرونده جنایی افزود: حدود یک سال قبل با زن جوانی آشنا شدم که در منطقه هاشمیه سکونت داشت.

بعد از مدتی او را به عقد موقت خودم درآوردم و ماهانه مبلغی حدود ۵۰۰ هزار تومان به او می پرداختم ولی همه ماجرا از آن جا آغاز شد که از حدود ۱۰ روز قبل، آن زن دیگر به تماس های من پاسخی نمی داد تا این که عصر روز چهارشنبه وقتی از پارک ملت عبور می کردم ناگهان همسرم را دیدم که با دو جوان غریبه روی نیمکت پارک نشسته است.

خودم را از دید او مخفی کردم و به منزلم رفتم. چای نوشیدم و در حالی که افکارم به شدت درگیر بود کارد بزرگ آشپزخانه را داخل پلاستیک گذاشتم و دوباره از سمت بولوار امامت به درون پارک رفتم.

آن ها در نقطه ای که میزهای شطرنج گذاشته شده است و در مکانی خلوت نشسته بودند. در یک لحظه کارد را بیرون کشیدم و به سوی همسرم حمله کردم. او فرار کرد اما من بلافاصله به او رسیدم و ضربات چاقو را بر پیکرش فرود آوردم.

در پی اعترافات صریح متهم، دستور بازداشت موقت وی صادر شد تا تحقیقات بیشتری از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی درباره ادعاهای متهم صورت گیرد.

کیفرخواست علیه پدر شکاک به اتهام قتل دختر

به گزارش شرق، مردی که متهم است دخترش را به‌دلیل سوءظن به قتل رسانده است، به‌زودی پای میز محاکمه می‌رود.

رسیدگی به این پرونده از زمانی آغاز شد که به کارآگاهان جنایی استان فارس خبر دادند دختری جوان در خانه‌اش کشته شده است.

مأموران بعد از حضور در محل با جسم بی‌جان دختری ۱۸ساله به نام محبوبه مواجه شدند که طنابی دور گردنش پیچیده شده بود.

شکی وجود نداشت این دختر خفه شده است. از سویی ظواهر خانه نشان می‌داد این قتل به‌وسیله فردی آشنا انجام شده است چون نه سرقتی از آپارتمان موردنظر انجام شده و نه درِ خانه شکسته بود. به همین دلیل پدر محبوبه که بنا بر شواهد موجود زمان قتل در منزل حضور داشت، به‌عنوان اولین مظنون پرونده بازداشت و جسد به پزشکی قانونی فرستاده شد.

درحالی‌که متخصصان سازمان پزشکی قانونی علت مرگ دختر ۱۸ساله را خفگی بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن اعلام کردند، پدر محبوبه نیز تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت و به کشتن فرزندش اعتراف کرد.

این مرد گفت: “مدتی بود به دخترم شک کرده بودم. او رفتارهای مناسبی نداشت. آبروی ما را به خطر انداخته بود. به همین دلیل بارها به او تذکر دادم، اما هر دفعه با من تندخویی کرد. اوضاع خوبی نداشتم و از شرایط موجود بسیار ناراضی بودم اما کاری از دستم برنمی‌آمد و محبوبه به حرفم گوش نمی‌داد. واقعا احساس می‌کردم در بن‌بست قرار گرفته‌ام و زندگی خانوادگی‌ام در خطر است”.

متهم به قتل در ادامه اعترافاتش گفت: «روز حادثه طنابی برداشتم و آن را دور گلوی او انداختم و آن‌قدر فشار دادم تا از نفس افتاد».

متهم در ادامه تحقیقات صحنه جرم را بازسازی کرد.

سپس قرار مجرمیت برای او صادر شد و در گام بعدی با صدور کیفرخواست پرونده در اختیار قضات دادگاه کیفری استان فارس قرار گرفت.

به‌این‌ترتیب متهم به‌زودی پای میز محاکمه خواهد رفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید