خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ساعت ۲۳:۲۵:۵۵

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان، شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه مقابل ساختمان اداری این مجتمع، جمعی از کشاورزان بامیه کاران ملاثانی مقابل ساختمان شرکت آبرسانی شرق کارون، جمعی از شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی ۹۷ مقابل ساختمان وزارت بهداشت، جمعی از پزشکان خانواده مقابل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جمعی از پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد مقابل وزارت علوم، کامیون‌داران در تهران، جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز، جمعی از کشاورزان حاشیه رود دز و کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران گروه ملی فولاد اهواز چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. این کارگران چندین بار به شرایط موجود اعتراض کرده‌اند. مقامات فرمانداری ابراز امیدواری کرده‌اند مشکلات کارگران گروه ملی به زودی حل شود.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز بیش از سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند؛.این کارگران امروز شنبه (۱۹ خرداد) مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و مطالبات خودچندین بار به استانداری خوزستان مراجعه کرده بودند که تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

از قرار معلوم، این کارگران علاوه بر دستمزد، از سال گذشته نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند؛ برای مثال عیدی آنها در سال ۹۵ پرداخت نشده‌است.

آخرین تجمع قبلی این کارگران به یکشنبه (۱۳ خرداد ماه) ماه برمی‌گردد که در آن روز، مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند.

نبی‌الله خون میرزایی (سرپرست فرمانداری اهواز) اعلام کرد: “با توجه به اینکه تغییر مدیریت این واحد بزرگ صنعتی در حال انجام است به زودی (قبل از عید فطر) مالک جدید بخشی از مطالبات مزدی کارگران را پرداخت خواهد کرد”.

او با بیان اینکه مهمترین خواسته کارگران گروه ملی فولاد اهواز پرداخت مطالبات مزدی آنان است، افزود: “سرمایه‌گذار جدید (بانک ملی) جدا از تامین منابع مالی پرداخت مطالبات کارگران، قرار است سرمایه در گردش این کارخانه را برای تداوم تولید قبل از عید فطر تامین کند”.

وی ادامه داد: “درباره تصمیمات مدیرعامل بانک ملی و اقدامات صورت گرفته امروز نیز از سوی استانداری پیگیری می‌شود تا در روند جزییات و پیشرفت کار قرار بگیریم”.

تجمع کارگران بازنشسته و شاغل نیشکر هفت تپه به دلیل معوقات مزدی

به گزارش ایلنا، صبح امروز (شنبه، ۱۹ خرداد ماه) شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه با اجتماع مقابل ساختمان اداری این مجتمع، خواستار دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود شده‌اند.

شماری از کارگران بازنشسته این واحد صنعتی که مدعی‌اند، هنوز کارفرما مطالبات بازنشستگی آنها را پرداخت نکرده است؛ در اجتماع امروز حاضر بودند و می‌گفتند: “با وجود فرارسیدن سر رسید چک‌هایی که برای پرداخت سنوات بازنشستگی صادر شده‌است این چک‌ها هنوز قابل وصول نیست”.

کارگران شاغل بخش صنعت مجتمع هفت‌تپه نیز می‌گویند که بابت دو ماه مزد معوقه طلبکارند و در عین حال از حدود دو‌سال قبل عمده مزایایی که طبق عرف کارگاه به آنها تعلق می‌گرفت یا کاهش یافته یا قطع شده‌است.

کارگران بخش صنعت مجتمع می‌گویند بابت وصول همین مطالبات مزدی طی روزهای پنجشنبه وجمعه (۱۷ و۱۸ خرداد ماه ) دست به اعتراض صنفی زده بودند.

بامیه کاران ملاثانی خواستار مجوز کشت این محصول شدند

به گزارش ایرنا، جمعی از کشاورزان بامیه کار روستای تل بومه از توابع ملاثانی مرکز شهرستان باوی، روز شنبه در اعتراض به آنچه که منع کشت و تامین نشدن حقابه برخی محصولات کشاورزی از جمله بامیه عنوان شد، روبه روی ساختمان شرکت آبرسانی شرق کارون تجمع کردند.

این کشاورزان که حدود ۶۰ نفر بودند خواستار رسیدگی مسئولان استانی به این موضوع ، و برطرف شدن ممنوعیت کشت و تامین حقابه مورد نیاز خود شدند.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره بیان کرد: “کشاورزان بامیه کار شهرستان باوی با وجود اطلاعیه های قبلی مبنی بر ممنوعیت کشت، بدون هماهنگی و عقد قرارداد اقدام به کشت کرده که از این نظر کاری غیرقانونی بوده است”.

مصطفی شبه افزود: “با این وجود با بامیه کاران، همکاری شد و آب در اختیار آنها قرار گرفت ولی امکان رفع ممنوعیت کشت در این حوضه وجود ندارد”.

وی درخصوص وضعیت کشاروزی در حوزه های مختلف خوزستان توضیح داد: “با توجه به وضعیت وخیم حوضه های آبی خوزستان، انواع کشت از جمله برنج در تمام حوضه ها ممنوع بوده ولی برخی کشت ها با رعایت ملاحظه در سطوح و نوع کشت تنها در حوضه کرخه مجاز است”.

وی گفت: “کشت اصلی کشاورزان گندم پاییزه بوده و از الان باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا در صورت نبود بارش باران در موعد کشت، بتوانیم آب مورد نیاز را فراهم کنیم”.

شبه افزود: “درخصوص نیشکر نیز محدودیت های آبی در نشست ستاد خشکسالی خوزستان در نظر گرفته شده که متاسفانه از سوی شرکت های نیشکر در پایین دست رعایت نمی شود”.

وی گفت: “اشتهای بی حد و حصری از سوی کشاورزان خوزستان برای دریافت آب ایجاد شده که در صورت یک صدا نبودن مسئولان،می تواند فاجعه ای را به ویژه در پایین دست خوزستان رقم بزند”.

وی یادآور شد: “هم اکنون برداشت بی رویه در بالادست باعث شده تا EC آب در آبادان و خرمشهر به ۱۰ هزار میکروموس بر متر مکعب برسد بنابراین لازم است با عقلانیت و درایت، منابع آبی موجود را مدیریت کنیم”.

مدیر روابط عمومی جهادکشاورزی خوزستان نیز دراین باره به خبرنگار ایرنا گفت: “کشت و تامین و امنیت غذایی از جمله وظایف این سازمان بوده ولی تامین آب از وظیفه سازمان آب و برق است”.

مژگان کریمی نژاد ادامه داد: “وضعیت آب خوزستان هم اکنون در وضعیت بسیار وخیمی است به شکلی که در هندیجان، آب بسته ای و در شوشتر، نوبتی توزیع می شود”.

وی گفت: “حیات اقتصادی کشاورز بسیار اهمیت دارد ولی تامین این حق آبه در عمل در دست ما نیست با این حال تمام تلاش خود را می کنیم تا حداقل محدودیت اعمال شود”.

گفتنی است در پی تصویب ممنوعیت کشت بهاره و تابستانه در بیشتر نقاط خوزستان و ابلاغ آن از سوی استانداری، بسیاری از کشاورزان که آن را تنها راه درآمد خود می دانند، بارها به آن اعتراض داشته اند.

آخرین بار ۲۲ اردیبهشت امسال جمعی از برنجکاران شوش (حوضه کرخه) در اعتراض به تخصیص نیافتن آب و ممنوعیت کشت روبه روی ساختمان سازمان آب و برق خوزستان تجمع کرده بودند.

گفتنی است به دلیل کمبود آب ، سازمان آب و برق خوزستان تنها مجوز ۲۰ هزار هکتار کشت تابستانه را برای برخی محصولات مثل ماش و لوبیا، تنها در حوضه آبی کرخه صادر کرده و در بقیه حوضه ها کشت تابستانه ممنوع اعلام شده است.

تجمع بامیه کاران ملاثانی پس از ساعاتی به آرامی خاتمه یافت.

شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند

به گزارش ایسنا، جمعی از شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی ۹۷ امروز در اعتراض به اعمال سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در آزمون دستیاری وزارت بهداشت در مقابل ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجمع کردند.

میثم رضایی فعال صنفی و از شرکت کنندگان این تجمع در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: “معترضین به اعمال سهمیه جدیدی که تحت عنوان ۵ درصدی ایثارگران در حال اجراست اما عملا موجب کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی پذیرش متقاضیان سهمیه آزاد میشود، اقدامات زیادی از جمله ملاقات های متعدد با مسوولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته اند که متاسفانه با توجه به نیاز دو سوم آرای مجلس برای بازنگری در قانون، راهگشا نبوده است”.

وی ادامه داد: “تصویب این قانون بی اعتمادی جامعه پزشکی را نسبت به قانون گذاران موجب شده، چرا که میان سایر آزمون ها از قبیل پذیرش کاردانی و آزمون پذیرش دستیار تخصصی و فوق تخصصی تفاوتی نشده‌اند، مضافا بین فرزند شاهد و فرزند رزمنده با سابقه ۶ ماه جبهه هم برای بهره گیری از این سهمیه تمایزی وجود ندارد. حدنصاب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی به هیچ وجه شایستگی لازم برای یک پزشک جهت تحصیل در دوره تخصصی را نشان نمی‌دهد و این مورد باعث یأس و سرخوردگی جامعه پزشکی می‌شود”.

این فعال صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: “جامعه پزشکی اعمال این سهمیه جدید و بی ضابطه را بیش از همه ظلم به خانواده معزز شهدا میداند و به همین دلیل فرزندان شاهد در اعتراض به این موضوع همراه سایر داوطلبان هستند”.

رضایی گفت: “درحال حاضر خواست جامعه پزشکی با توجه به بی تفاوتی مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم بهداشت و درمان است تا با تشکیل کمیته ای برای یافتن راهکارهای پیش رو، در اسرع وقت جهت جلوگیری از تضییع حق پزشکانی که سالها برای آمادگی این آزمون تلاش کرده اند، قدم بردارند”.

به گزارش ایسنا، این دومین تجمعی است که طی سال جاری در اعتراض به اعمال سهمیه ۵درصدی برای خانواده‌های ایثارگاران و جانبازان زیر ۲۵ درصد از سوی داوطلبان و شرکت کنندگان آزمون دستیاری صورت می‌گیرد. هفته گذشته نیز تجمعی در مقابل دانشگاه علوم پزشکی تهران در اعتراض به این موضوع برگزار شد.

همچنین در سال گذشته نیز تجمعاتی از سوی شرکت کنندگان آزمون دستیاری دندانپزشکی در اعتراض به این سهمیه برگزار شده بود.

پیش از این معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به خبرنگار ایسنا گفته بود اعمال سهمیه پنج درصدی مصوبه مجلس است و وزارت بهداشت پیشنهاد خود را در این رابطه به مجلس اعلام کرده و در حال پیگیری این موضوع خواهد بود.

اعتراض پزشکان خانواده در فارس به تاخیر در پرداختی‌ها

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کاهش ۲۰ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۷ نسبت به سال قبل اشاره و خاطرنشان کرد: “اگر افزایش جمعیت، دستمزد و برخی هزینه‌های دیگر هم در نظر گرفته شود در واقع تا سقف ۵۰ درصد با کاهش بودجه مواجه شده‌ایم”.

علی بهادر شنبه ۱۹ خرداد در دیدار با نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به طرح تحول سلامت که از دولت یازدهم در کشور اجرایی شد، گفت: “بودجه‌های خوبی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد که با آن بسیاری از بیمارستان‌ها مجهیز و تعمیر شدند اما در عین حال واکنش‌ها و اعتراضاتی را هم به دنبال داشت. اگرچه لازم بود این طرح ادامه یابد اما به دلیل کمبود بودجه دچار چالش‌هایی شد”.

وی افزود: “علی‌رغم کاهش قابل توجه بودجه‌ دانشگاه در سال جاری اما همه تلاش ما این است که از حجم خدمات کاسته نشود”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: “سعی کرده‌ایم با اولویت‌بندی بیماران به اورژانسی و نیمه اورژانسی و …مشکلی در ارائه خدمات پیش نیاید”.

بهادر به اعتراضات روزهای اخیر پزشکان خانواده در فارس هم اشاره و آن را ناشی از تاخیر در پرداخت معوقاتشان اعلام کرد و افزود: “با وزارتخانه و سیستم‌های نظارتی رایزنی‌هایی انجام شده تا این مهم از مجاری قانونی حل‌وفصل شود”.

وی با بیان اینکه برنامه‌هایی به شکل زیربنایی در قالب کاربری و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در دو حوزه آموزش و پژوهش در حال انجام است، ادغام سیستم دولتی با پردیس‌ها را از جمله چالش‌های همیشگی بین دانشجویان دانست و گفت: “طی مدت اخیر تلاش ردیم تا با ادغام بخشی از آنها از بروز تنش میان دانشجویان جلوگیری کنیم”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه مجموعه‌ای مانند دانشگاه علوم پزشکی با سیستم‌های متعدد نظارتی روبه‌رو است که بعضا برخی از آنها با روح دانشگاه همخوانی ندارند، خاطرنشان کرد: “از این رو تلاش کردیم تا با گفت‌وگو آنها را نسبت به سیستم این مجموعه توجیه کنیم. در این دانشگاه خارج از سلایق سیاسی افراد، از همه گروه‌ها برای مدیریت های مختلف استفاده شده است”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعتقاد دارد که پزشک خانواده اجباری دستاورد مثبتی به همراه ندارد و برای خدمت در عرصه‌ی سلامت باید افراد انگیزه کافی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، علی بهادر ظهر شنبه ۱۹ خرداد در جمع نمایندگان پزشکان خانواده استان فارس و با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده از ۶ سال قبل در استان فارس، محدودیت های اعتباری عرصه‌ی سلامت کشور را یادآوری و اضافه کرد: “باید بکوشیم این بودجه، در مسیر درست هدایت شود؛ پزشکان خانواده، به عنوان خط مقدم امر تقدم پیشگیری بر درمان، نقش موثری در صرفه‌جویی هزینه ها در کشور دارند، بنابراین باید مورد توجه قرار گیرند”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز راهکار صحیح مهار هزینه های اضافی سلامت، بیماریابی و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها را اجرای برنامه پزشک خانواده دانست و از پزشکان خانواده استان خواست تا برای ثمربخشی این دستاوردها در ادامه این مسیر ۶ ساله، با گفتمان و منطق، پیگیر مسایل خود باشند.

بهادر با تاکید براینکه مسائل مد نظر پزشکان خانواده فارس با مسئولان کشور مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد که می توان با انتخاب نمایندگانی از میان پزشکان خانواده و ارائه‌ی راهکارهای منطقی امکان دست‌یابی به نتایج مورد نظر مقدور است. و گفت: “انتظارات پزشکان خانواده به عنوان دروازه ورودی سلامت، باید مورد توجه قرار گیرند”.

حمیرا وفایی، رئیس سازمان نظام پزشکی استان نیز با بیان اینکه پزشکی عمومی، شالوده پزشکی است، گفت: “همه پزشکان و مسوولان در طی این ۶ سال، با همدلی کار را پیش برده اند و پیگیری مسایل را به حق می دانیم”.

وی افزود: “برای اختیاری شدن برنامه پزشک خانواده، برای پزشکان و مردم، نشست های متعددی برگزار و موضوع پیگیری شده است”.

پیگیری پرداخت‌های قانونی به پزشکان خانواده، پرداخت‌های سازمان‌های بیمه گر، استفاده از تجارب اجرایی پزشکان خانواده فارس، به کارگیری سیاست‌های تشویقی و ارتقای منزلت پزشکان خانواده در سیستم سلامت کشور، از جمله درخواست های مطرح شده از سوی پزشکان خانواده در این نشست بود.

به گزارش ایسنا، ظهر امروز جمعی از پزشکان خانواده برای بیان برخی انتظارات خود در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجمع کردند که رئیس و معاونان دانشگاه به همراه رئیس اداره پزشک خانواده فارس، رئیس بیمه سلامت فارس و مدیرکل درمان بیمه تامین اجتماعی فارس، در نشستی با حضور نمایندگان پزشکان خانواده اولویت‌ها و انتظارات آنان را بررسی کردند.

تجمع مخالفان سهمیه‌های آزمون ارشد مقابل وزارت علوم

به گزارش ایسنا، جمعی از پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد صبح امروز با حضور در مقابل وزارت علوم نسبت به تغییرات سهمیه‌ها در دفترچه امسال این آزمون اعتراض کردند و خواستار همراهی وزارت علوم برای اصلاح قانون سهمیه‌های این آزمون شدند.

علیرضا شیرین نماینده داوطلبان معترض به سهمیه‌های آزمون ارشد که امروز در مقابل وزارت علوم تجمع کردند در گفت و گو با ایسنا، ضمن تاکید بر اینکه ما داوطلبان معترض خواستار تغییر قانون سهمیه‌ها در دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ هستیم، افزود: “در دفترچه امسال آزمون ارشد دو تغییر مهم ایجاد شده، اول اینکه بر اساس قانون ۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران ۵ درصد ظرفیت) دو اینکه طبق یک تبصره جدید در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می‌یابد”.

وی در ادامه تصریح کرد: “متاسفانه براساس تبصره فوق امسال در صورتی که دانشجویان نتوانند سهمیه ۲۵ درصدی فوق را کسب کنند، این سهمیه به دانشجویان ایثارگر ۵ درصدی می‌رسد یعنی عملا ۳۰ درصد از سهمیه‌های پذیرش در آزمون به ایثارگران اختصاص می‌یابد”.

شیرین همچنین تاکید کرد: “ما به عنوان نمایندگان دانشجویان معترض در مقابل وزارت علوم،‌ تلاش می‌کنیم با کمک این وزارتخانه اول اینکه اجازه ندهیم سهمیه اصلی پذیرش دانشجویان آزاد در آزمون حذف شود و اگر هم قرار است سهمیه‌ای به دانشجویان ایثارگر در نظر گرفته شود، باید ظرفیت مازاد برای پذیرش در دانشگاه‌ها تعریف کنند و خواسته دوم این است که تبصره جدید در خصوص سهمیه ۲۵ درصدی دانشجویان ایثارگر همانند سال‌های گذشته به اجرایی شود”.

در همین رابطه دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با ایسنا خاطرنشان کرد: “براساس ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه، مجلس شورای اسلامی سال گذشته ۵ درصد ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ها را به فرزندان و همسران رزمندگان بالای شش ماه جبهه و همسران و فرزندان ایثارگران زیر ۲۵ درصد جانبازی اعمال کرد، ضمن اینکه براساس این ماده اگر دانشجویان ایثارگر نتوانند ظرفیت ۲۵ درصدی را پر کنند، این ظرفیت به سهمیه ۵ درصدی فرزندان ایثارگر برمی‌گردد”.

وی در ادامه تصریح کرد: “ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه چون اردیبهشت سال گذشته ابلاغ شد نتوانستیم در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ اجرایی کنیم، اما در کنکور ۹۶ اجرایی شد و در نهایت با اعتراض داوطلبان مواجه شدیم”.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان سنجش و وزارت علوم مخالف سهمیه‌های فوق برای ورود به دانشگاه‌ها هستند، گفت: “سازمان سنجش و وزارت علوم سال گذشته گزارشات مبسوطی را از قانون اختصاص سهمیه‌ها به مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه داد و خوشبختانه کارگروهی در شورا به منظور ساماندهی کل سهمیه‌ها تشکیل شد،‌ اما با توجه به اینکه ماده ۹۰ قانون برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی تصویب شده بود، خود مجلس باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند”.

دکتر خدایی تاکید کرد: “سال گذشته دولت به عنوان مخالف قانون فوق در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد ولی با این وجود این قانون تصویب شد و ما به عنوان دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای قانون هستیم، اگرچه بحث طرح یک فوریتی اصلاح ماده ۹۰ در مجلس مطرح است و سازمان سنجش در کمیسیون‌های مختلف در این زمینه حضور پیدا کرده ولی منتظر هستیم این موضوع در مجلس تعیین تکلیف شود تا شاهد عدالت نسبی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها باشیم”.

آغاز مجدد اعتصاب کامیون‌داران در تهران

به گزارش هرانا، اعتصاب کامیون‌داران ایران که از روز سه‌شنبه اول خردادماه در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفیشان آغاز و در چند روز گذشته پایان یافته بود، امروز شنبه ۱۹ خرداد مجددا در تهران آغاز شد. در همین روز، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز وعده داده که به‌زودی لاستیک با قیمت مصوب در پایانه‌های بار و مسافر به صاحبان ناوگان عرضه می‌شود.

این اعتصاب پس از گذشت حدود ۱۰ روز کاهش پیدا کرد و نهایتا در چند روز اخیر پایان یافت. اما روز شنبه ۱۹ خرداد برخی کامیون‌داران در اتوبان بابایی تهران با شعار “اتحاد و همدلی” مجددا دست به اعتصاب زدند.

هرانا پیشتر در گزارشی به بررسی وضعیت اعتصاب در روزهای قبل و واکنش مسئولان به این مسئله پرداخته بود.

اعتراض کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز

به گزارش هرانا، روز گذشته ۱۸ خردادماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز با پهن کردن سفره خالی نسبت به معوقات مزدی چند ماهه خود اعتراض کردند.

بحران آب: اعتراض کشاورزان حاشیه دز

به گزارش رادیو زمانه، بحران آب شنبه بار دیگر به اعتراض شماری از کشاورزان انجامید: این بار کشاورزان حاشیه رود دز.

به دلیل کم‌آبی، کشاورزان حاشیه رود دز از کشت محصول منع شده‌اند. سازمان آب و برق پمپ‌های آب روستاهای این منطقه را صبح شنبه خاموش کرد.

در پی این اتفاق، جمعی از کشاورزان با در دست گرفتن بیل‌ و دیگر ابزارهای کشاورزی جمع شدند تا به منع کشت اعتراض کنند.

یکی از دلایل بحران آب، افزایش تصاعدی چاه‌های عمیق و غیر مجاز و در نتیجه مصرف بی‌رویه سفره‌های زیرزمینی آب در حوزه کشاورزی بود.‎

اعتصاب در نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل

به گزارش رادیو زمانه، کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل پنج ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها شنبه در محوطه نیروگاه دست به اعتصاب زدند.

این نیروگاه که از ظرفیت تولید ۱۴۴۰ مگاوات برق برخوردار است، در اسفند ۱۳۹۰ به منظور پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران بزرگ، به بخش خصوصی واگذار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید