خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۳ زندانی در آبدانان و دماوند

رهایی از اعدام ۳ زندانی در آبدانان و دماوند

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان آبدانان گفت که رضایت ولی دم مقتول در این شهرستان، یک زندانی محکوم به اعدام را از مرگ نجات داد. بنا بر خبری دیگر دادستان عمومی و انقلاب دماوند با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از زندانیان تحت قرار یا محکوم علیه از زندان آزاد شدند از عدم اجرای ۲ مورد اعدام قطعی در سال ۹۶ با رضایت اولیای دم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر مورخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، سرهنگ علی جمالوندی گفت: “در سال ۹۴ شخصی با سلاح گرم به دلیل اختلاف شخصی توسط فردی از عشایر در همسایگی وی به قتل رسید”.

وی افزود: “قاتل بعد از قتل بلافاصله توسط مأموران دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شد”.

وی تصریح کرد: “پس از صدور حکم قاتل به اعدام با وساطت بزرگان، ریش سفیدان و شورای معتمدین پلیس اجتماعی اولیای دم مقتول راضی به رضایت و بخشش قاتل شدند و قاتل از اعدام و چوبه دار نجات یافت”.

سرهنگ جمالوندی اظهار داشت: “این حرکت نشان از بزرگی و عزمت خانواده مقتول و احساس مسئولیت و حس انسان دوستانه معتمدین و ریش سفیدان بوده است که باعث نجات جان یک انسان و حیات دوباره به وی شده است”.

شهرستان آبدانان در استان ایلام در غرب ایران است.

بخشش ۲ محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم در دماوند

به گزارش میزان مورخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، دادستان عمومی و انقلاب دماوند با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از زندانیان تحت قرار یا محکوم علیه از زندان آزاد شدند از عدم اجرای ۲ مورد قصاص قطعی در سال ۹۶ با رضایت اولیای دم خبر داد.

حسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند بیان کرد: “با تدابیر لازم و تأسی از فرهنگ صلح و سازش نسبت به جلب رضایت شکات و محکوم له پرونده‌ها اقدامات موثری صورت گرفت و تعداد قابل توجهی از زندانیان تحت قرار یا محکوم علیه از زندان آزاد شدند”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند بیان کرد: “در سال ۹۶ دو مورد قصاص قابل اجرا و قطعی داشتیم که با تلاش مستمر و رایزنی، اولیای دم از قصاص گذشت کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید