خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ساعت ۱:۰۸:۳۲

    خانه  > اعدام  >  تائید حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور / رهایی از اعدام یک زندانی در اهواز

تائید حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور / رهایی از اعدام یک زندانی در اهواز

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام یک زندانی به اتهام “قتل” از سوی دیوان عالی کشور تأیید شد. بنا بر خبری دیگر رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان گفت که یک زندانی که به اتهام “قتل”به اعدام محکوم شده بود، با وساطت و تلاش رئیس و اعضاء شعبه ۳۹ مجتمع شماره ۴ شورای حل اختلاف اهواز و رضایت خانواده مقتول از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران مورخ ۱۲ خرداداه ۱۳۹۷، حکم خواهران دوقلو که با همدستی سه مرد سناریوی قتل پدر خود را اجرا کرده بودند از سوی قضات دیوان عالی کشور تأیید شد.

این حادثه ساعت ۱۱ شب هشتم دی سال ۹۳ در یک خانه ویلایی در تهران نو رخ داد. دو جوان ناشناس به در خانه مردی ۶۰ ساله رفتند و او را به قتل رسانده و متواری شدند.

ماجرای این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران مخابره شد. دقایقی بعد تیمی از کارآگاهان وارد عمل شدند.

در نخستین تحقیقات مشخص شد که پدر خانواده از مدت‌ها پیش با همسرش اختلاف داشته است.

مادر خانواده در بازجویی‌ها گفت: “شوهرم مردی سختگیر بود و همیشه به دخترم سحر که مهندس صنایع غذایی است به خاطر رشته دانشگاهی‌اش اعتراض می‌کرد و مدام می‌گفت چرا ازدواج نمی‌کنی. از سویی همیشه به شوهر فرشته دختر دیگرم نیز انتقاد داشت و می‌گفت چرا سرکار نمی‌رود و بیکار در خانه می‌نشیند”.

اختلاف ما بیشتر سر این موضوع‌ها بود. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان پلیس خواهران دوقلو را که هر دو مهندس صنایع غذایی هستند تحت بازجویی قرار دهند.

سحر که دچار تناقض گویی شده بود در اعترافاتش گفت که چون پدرم به بهانه‌های مختلف مرا اذیت می‌کرد به ستوه آمده بودم و با مردی به نام «یاور» مشورت کردم تا پدرم را بترساند و وی نیز پذیرفت اما هرگز به وی نگفتم پدرم را به قتل برساند.

با اعترافات این دختر ناخلف، یاور دستگیر شد و خیلی زود اعتراف کرد که برای کشتن فرزاد دو پسر محصل را که هم محلی شان است اجیر کرده بود.

با اعترافات این مرد، دو پسر دانش‌آموز به نام‌های ساسان و میلاد دستگیر شدند.

ساسان که عامل اصلی این جنایت هولناک است در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی و چهار مستشار محاکمه شد.

این پسر جوان وقتی پشت تریبون ایستاد در آخرین دفاع گفت: “قتل را قبول دارم اما هیچ گاه قصد کشتن این مرد را نداشتم، چند روز پیش از جنایت یاور نزد من و میلاد آمد و گفت مردی در تهران دخترانش را خیلی شکنجه می‌دهد. او خواست که این مرد را به قتل برسانیم و ۲۰۰ هزار تومان به ما پول داد تا چاقو و لباس بخریم. شب حادثه ما به در خانه قربانی رفتیم، من زنگ خانه را زدم و به دختر او گفتم به پدرت بگو بیرون بیاید. وقتی آمد با او درگیر شدیم، میلاد وی را هل داد همزمان من ۴ ضربه به او زدم و از محل فرار کردیم”.

بنابر این گزارش، در پرونده این جنایت ساسان عامل اصلی جنایت شناخته شده و یاور به همراه خواهران دوقلو و میلاد با اتهام معاونت در قتل مجرم شناخته شدند.

این متهمان پس از محاکمه به اعدام و حبس محکوم شدند اما این حکم در دیوان نقض شد و این پرونده را بار دیگر به دادگاه کیفری و به شعبه پنجم ارجاع داد این بار پرونده درشعبه پنجم به ریاست قاضی بابایی و یک مستشار بررسی شد و پس از محاکمه عامل قتل ساسان به اعدام محکوم شد، یاور به اتهام معاونت به ۱۵ سال حبس و میلاد و دو دختر هم به ۳ سال حبس محکوم شدند.

حکم صادره از سوی دیوان عالی کشور تأیید شد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان خبرداد؛ گذشت خانواده مقتول از حکم اعدام در اهواز

به گزارش میزان مورخ ۱۳ خردادماه ۱۳۹۷، رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان گفت: “خانواده مقتول با وساطت و تلاش رئیس و اعضاء شعبه ۳۹ مجتمع شماره ۴ شورای حل اختلاف اهواز از اعدام قاتل فرزند خود صرف نظر کردند”.

عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان گفت: “خانواده مقتول با وساطت و تلاش رئیس و اعضاء شعبه ۳۹ مجتمع شماره ۴ شورای حل اختلاف اهواز از اعدام قاتل فرزند خود صرف نظر کردند”.

وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: “در سال ۹۲ دو نفر در اهواز با هم درگیر که یکی از آن‌ها بر اثر ضربات طرف مقابل به قتل می‌رسد و متاسفانه خانواده‌های طرفین بعد از ایجاد این حادثه با هم اختلاف پیدا می‌کنند و این اختلاف باعث درگیری و نزاع خانواده قاتل و مقتول می‌شود”.

این مقام قضایی در ادامه اضافه کرد: “پرونده قاتل برای رسیدگی به دادسرا ارجاع و بعد از رسیدگی، حکم اعدام قاتل صادر و مورد تائید دیوان عالی کشور قرار می‌گیرد”.

زبیدی نیا تصریح کرد: “خانواده قاتل برای نجات فرزند خود جهت جلب رضایت اولیاء دم نتیجه‌ای نگرفتند تا اینکه با درخواست از شورای حل اختلاف جهت حل و فصل موضوع، پرونده برای ایجاد مصالحه به شعبه ۳۹ مجتمع شماره ۴ شورای حل اختلاف اهواز ارجاع داده شد”.

رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان خاطرنشان کرد: “خوشبختانه با وساطت و تلاش‌های مستمر رئیس و اعضاء این شعبه، خانواده مقتول با صرف نظر از اعدام قاتل را مورد عفو و گذشت قرار می‌دهند و این پرونده پس از ۵ سال کشمکش با صلح و سازش مختومه شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید