خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  زن ۲۰ ساله در مشهد به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

زن ۲۰ ساله در مشهد به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – مرد جوانی که به خواهرش شک و بدبینی شدیدی داشت او را به قتل رساند. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده که افرادی مرتکب قتل‌های ناموسی می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، زن جوان که فریده نام داشت به تنهایی زندگی می‌کرد و توسط برادرش که به او شک و بدبینی شدیدی داشت به قتل رسید.

او ۲۰ ساله بود و با کسی خصومت و دشمنی نداشت. اما  فردی ناشناس در تماس با پلیس ۱۱۰، از مرگ فجیع زن ۲۰ ساله خبر داد و گفت: “این زن تنها داخل منزل مسکونی اش به قتل رسیده است”.

در پی این تماس تلفنی، ماموران انتظامی بلافاصله وارد عمل شد. پلیس داخل منزل مسکونی با جسد زن ۲۰ ساله روی تخت خواب روبرو شد. زن جوان به وسیله یک شال قرمزخفه شده بود.

کارآگاهان موضوع را به قاضی ویژه قتل اعلام کردند.

با دستورات مقام قضایی، جسد فریده به پزشکی قانونی انتقال یافت و برابر اعلام نظر اولیه، هشت ساعت از زمان مرگ این زن می گذشت.

آنچه برای کارآگاهان پلیس آگاهی فرضیه یک قتل از پیش طراحی شده را قوت می بخشید این که فرد تماس گیرنده با این زن آشنا بوده و پس از ارتکاب قتل جلوگیری از فساد نعشی جسد و شاید عذاب وجدان بوده است.

تحقیقات پلیسی برای کشف راز این جنایت با هدایت بازپرس ویژه قتل ادامه داشت و کارآگاهان به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد برادر مقتول با او اختلاف هایی داشته است.

ماموران انتظامی برادر این زن را پس از تکمیل تحقیقات پرونده در یکی از شهر دستگیر کردند.

مرد جوان که دچار تلاطم شدید روحی شده بود در تحقیقات پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت: “به علت شک و بدبینی که نسبت به خواهرم داشتم تصمیم نادرستی گرفتم و به مشهد رفتم و او را به قتل رساندم”.

در پی اظهارات اولیه متهم، اقدامات قانونی لازم برای سیر مراحل تخصصی کشف علت و انگیزه دقیق متهم از ارتکاب به قتل ادامه دارد.

پلیس گوشی تلفن همراه مقتول را نیز از منزل متهم به قتل کشف کرد.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود. این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، قربانی یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا ارتکاب زنا. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید