خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کیفیت هوای مشهد در شرایط ناسالم/ تعطیلی مهدکودک‌ها در کرمان به دلیل آلودگی هوا

کیفیت هوای مشهد در شرایط ناسالم/ تعطیلی مهدکودک‌ها در کرمان به دلیل آلودگی هوا

خبرگزاری هرانا – معاون عمرانی و فنی استانداری کرمان از افزایش ریزگردها و وضعیت ناسالم کیفیت هوای این استان که موجب تعطیلی مهدکودک‌ها در روز یکشنبه شده است، خبر داد. همچنین بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی، امروز کیفیت هوای مشهد نیز با شاخص ۱۱۱ در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا مورخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان گفت: “میزان ریزگردها در استان در حال افزایش است و اکنون در وضعیت ناسالم قرار داریم و چنانچه این آلایندگی وضعیت صعودی داشته باشد براساس دستورالعمل مربوطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد”.

سید مصطفی موسوی آیت اللهی در خصوص وضعیت هوای استان کرمان گفت: “منشاء ریزگردهای امروز استان کرمان از سمت شمال استان (طبس، یزد و رفسنجان) است”.

وی، وضعیت هوای کرمان را ناسالم اعلام کرد و افزود: “توصیه‌ها و تذکرات لازم از طریق ستاد بحران استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مردم داده شده است”.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان ادامه داد: “میزان ریزگردها در استان در حال افزایش است و اکنون در وضعیت ناسالم قرار داریم و چنانچه این آلایندگی وضعیت صعودی داشته باشد براساس دستورالعمل مربوطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد”.

وضعیت هوای شهر کرمان هم اکنون در وضعیت بسیار ناسالم/مهدکودک‌های کرمان تعطیل شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: “امروز و به دلیل میزان آلودگی شهر کرمان، مهدکودک‌ها تعطیل شده‌اند و درباره وضعیت ادارات و ارگان‌ها نیز اگر شدت آلودگی هوا در حد خطرناک پایدار باشد، براساس تصمیم کارگروه استان، تعطیل خواهند شد.

“رضا جزینی زاده” در خصوص میزان آلودگی هوای استان کرمان گفت: “براساس شاخص آلودگی هوا تا ساعت ۸ صبح امروز وضعیت هوای شهر کرمان بسیار ناسالم و در شهر زرند نیز خطرناک می‌باشد.

وی از تعطیلی کارهایی که بر شدت آلودگی هوا می‌افزاید خبر داد و بیان کرد: “امروز معادن، سنگ شکن ها و همه فعالیت‌هایی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود را تعطیل کردیم”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: “امروز مهدکودک‌ها تعطیل شده‌اند و ادارات و ارگان‌ها اگر شدت آلودگی هوا در حد خطرناک پایدار باشد نیز براساس تصمیم کارگروه استان تعطیل خواهند شد”.

جزینی زاده از حرکت آلودگی هوا به سمت شرق استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: “کمترین میزان دید در کرمان و زرند ۱۵۰۰ متر است”.

دلیل آلودگی هوا تخریب‌های زیست محیطی، عدم مدیریت مصرف آب، خشکسالی‌ها و … است.

کیفیت هوای مشهد در وضعیت ناسالم قرار دارد

به گزارش مهر مورخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، مطابق اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح  یکشنبه  با شاخص ۱۱۱ درشرایط ناسالم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه های ماشین ابزار، رسالت  و الهیه در شرایط سالم و در دیگر ایستگاه ها در شرایط ناسالم  گزارش شده است.

بیشترین میزان آلودگی هوا از ایستگاه آوینی با شاخص ۱۴۵ در شرایط ناسالم  گزارش شده است.

مقایسه غلظت آلاینده ها حاکی از آن است که از غلظت بیشتر  آلاینده ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است.

لازم به ذکر است هرانا پیشتر نیز در گزارشی تصویری از وضعیت هشدار دهنده آلودگی هوای مشهد خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید