خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت فعالان مدنی بازداشت شده در دوازدهمین سالگرد اعتراضات خونین نقده

گزارشی از آخرین وضعیت فعالان مدنی بازداشت شده در دوازدهمین سالگرد اعتراضات خونین نقده

خبرگزاری هرانا – اکثر فعالان مدنی آذربایجان غربی که پس از حضور در مراسم دوازدهمین سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده بازداشت شده بودند، آزاد شدند با اینحال کماکان “مراد عماری، جواد احمدی یئکانلی و امیر ستاری” علیرغم صدور حکم آزادی همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعالان مدنی آذربایجان غربی که پس از حضور در مراسم دوازدهمین سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

اما از بین بازداشت شدگان آقایان “مراد عماری، جواد احمدی یئکانلی و امیر ستاری” علیرغم صدور حکم آزادی و تودیع قرار، با کارشکنی دستگاههای قضایی و امنیتی کماکان در بازداشت به سر می برند.

گفته می شود در میان بازداشت شدگان جواد احمدی یئکانلی برای بار دوم در بازداشت مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته است.

همچنین اولدوز قاسمی آخرین  فرد بازداشت شده در این مراسم بود که روز سه شنبه با تودیع قرار آزاد شد.

لازم به یادآوری است، در تاریخ ۵ خردادماه چند تن از فعالان مدنی آذربایجان غربی که برای برگزاری مراسم دوازدهمین سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در آذربایجان در گلزار شهدای شهرستان نقده جمع شده بودند، بازداشت شدند. اعتراضات مورد اشاره در سال ۸۵ منجر به کشته شدن تعدادی از معترضان توسط نیروهای انتظامی و امنیتی شد.

“اولدوز قاسمی، محمد محمودی، ناصر احمدی، مرتضی محمدی، واحد بسطامی، محمد قنبرزاده، مرتضی صفری، امیر ستاری، جواد احمدی یئکان، بابک سیامی، علی خجسته و رسول سلحشور” هویت بازداشت شدگان در این مراسم بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید