خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷, 19th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ ساعت ۱۹:۲۰:۱۵

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم ‌۱۰۰‌ ضربه شلاق و یکسال تبعید برای یک متهم

صدور حکم ‌۱۰۰‌ ضربه شلاق و یکسال تبعید برای یک متهم

خبرگزاری هرانا –  شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران یک مرد را به اتهام “رابطه نامشروع” به ۱۰۰‌ ضربه شلاق و یکسال تبعید محکوم کرد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان انلاین، مردی که زن‌دایی‌اش را مورد آزار قرار داده بود، به اتهام “رابطه نامشروع” مجرم شناخته و به شلاق و تبعید محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از بهمن‌سال‌۹۶ با شکایت زن جوانی به نام مهین به اتهام اذیت و آزار از سوی خواهرزاده شوهرش آغاز شد.

آن زن در طرح شکایتش گفت: «شوهرم مرا صیغه ۹۹ ساله‌اش کرد و با هم زندگی را شروع کردیم. در این ۱۵‌سال یک‌ پسر ۱۲‌ساله دارم و یک فرزند شش‌ساله که معلول جسمی است. شب گذشته همسرم بنا به شغلی که دارد همراه پسر ۱۲‌ساله‌ام به مسافرت کاری رفت. خواهرزاده شوهرم که همسایه دیوار به دیوار ماست وقتی از نبود شوهرم باخبر شد وارد خانه‌مان شد و مرا آزار داد.»

با طرح این شکایت مرد ۳۷‌ساله بازداشت شد، اما در بازجویی‌ها جرمش را انکار کرد.

پرونده متهم بنا به شواهد و مدارک موجود به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه محاکمه شاکی به همراه شوهرش و متهم که با قرار وثیقه آزاد بود در همان شعبه به ریاست قاضی عبداللهی حاضر شدند.

ابتدای جلسه که به صورت غیر‌علنی برگزار شد، زن جوان در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: «این مرد زندگی من و فرزندانم را تباه کرده است. همسرم حرفم را باور نمی‌کند و می‌گوید مهریه‌ام را می‌پردازد تا مرا طلاق دهد. باور کنید جایی برای زندگی ندارم و از ریاست دادگاه می‌خواهم به خاطر فرزند معلولم مرا کمک کند و برای متهم اشد مجازات می‌خواهم.»

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «مدتی بود که با همسر دایی‌ام به صورت پیامکی در ارتباط بودم و بار‌ها در نبود دایی‌ام به خانه‌شان رفته بودم، اما او را آزار ندادم.»

بعد از اظهارات متهم، شاکی از جای خود بلند شد و در حالیکه فریاد می‌کشید و گریه می‌کرد، گفت: «متهم دروغ می‌گوید. همه پیامک‌ها به خاطر رابطه فامیلی بود و او با این حرف‌ها می‌خواهد شوهرم را نسبت به من بدبین کند تا زندگی‌ام از هم بپاشد.»

در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده، مرد جوان را به اتهام رابطه نامشروع به ۱۰۰‌ضربه شلاق و یکسال تبعید محکوم کرد.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید