خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  رضا آقاخانی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

رضا آقاخانی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

برگزاری هرانا – رضا آقاخانی فعال ملی مذهبی که در حال تحمل دوره ۳ ساله حبس خود در زندان اوین است امروز سه‌شنبه ۸ خرداد به مرخصی ۳ روزه اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا آقاخانی فعال ملی مذهبی که از آبان ماه سال گذشته در حال تحمل دوره ۳ ساله حبس خود در زندان اوین است، ساعت ۷ عصر امروز سه‌شنبه ۸ خردادماه ۱۳۹۷ به مرخصی ۳ روزه اعزام شد.

لازم به یادآوری است، پیش‌تر در اردیبهشت‌ماه سال جاری درخواست اعاده دادرسی رضا آقاخانی فعال ملی مذهبی برای سومین بار توسط شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور رد شده بود.

حکم رضا آقاخانی در مردادماه سال ۱۳۹۴ با وجود بررسی در دیوان عالی کشور سرانجام تائید شد. لازم به ذکر است که رضا آقاخانی از آبان ماه سال گذشته روانه زندان شده است.

پیش از بررسی مجدد این پرونده شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور در اعاده دادرسی، اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” را رد و آن را وارد ندانست. با وجود اینکه این اتهام اثبات نشد، سه سال حبس تعزیری این فعال سیاسی در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب اسلامی تائید شد.

رضا آقاخانی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به دلیل عضویت در آنچه دادگاه “گروهک غیرقانونی ملی مذهبی” نامیده و همچنین اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی محکوم شده بود که این حکم سه سال زندان از سوی شعبه ۳۴ دادگاه تجدیدنظر هم تائید شد.

رضا آقاخانی در خردادماه سال ۹۲ به مدت ۴۵ روز به صورت موقت بازداشت‌شده بود. وی همچنین در سال‌های دهه شصت نیز چند سال حبس را به خاطر فعالیت‌های سیاسی‌اش تحمل کرده است.

رضا آقاخانی چندی پیش نیز همراه با چند زندانی دیگر در اعتراض به نقض حقوق بشر در کشور و در حرکتی نمادین با مطالباتی حقوق بشری دست به یک اعتصاب غذای سه روزه زده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید