خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  زندان رجایی شهر کرج؛ ۵ زندانی از اعدام نجات یافتند

زندان رجایی شهر کرج؛ ۵ زندانی از اعدام نجات یافتند

خبرگزاری هرانا – در دو ماهه ابتدایی امسال ۵ نفر از محکومانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی و حیات دوباره یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، ۵ نفر از محکومانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند با پیگیری و تلاش واحد مددکاری زندان رجایی شهر کرج، در دو ماهه ابتدایی امسال با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی و حیات دوباره یافتند.

این محکومان در جریان درگیری و نزاع دسته جمعی مرتکب قتل شده بودند.

سرپرست زندان با قدردانی از عملکرد واحد مددکاری گفت: “افرادی هستند که به دلیل ناآگاهی در اثر اشتباه و غفلت یا کنترل نکردن خشم دچار جرم شده اند که امیدواریم ، بتوانیم با فرهنگ سازی مناسب این آسیب را به حداقل برسانیم”.

ضیایی درباره سیاست های سازمانی مبنی بر کاهش آسیب رفتارهای پر خطر گفت: “آموزش یکی از عوامل مهم در نظام زندانبانی بوده که هم اکنون به عنوان مهارتهای اساسی زندگی جهت آشنایی و فراگیری مددجویان با مقوله هایی مانند ایجاد روابط فردی مناسب و مؤثر، کنترل خشم، انجام مسئولیت های اجتماعی، انجام تصمیم گیری های صحیح، حل تعارض ها و کشمکش ها بدون توسل به اعمالی که به خود و یا دیگران صدمه وارد سازد در حال ارائه است”.

زندان رجایی‌شهر (گوهردشت) در رجایی شهر کرج در استان البرز قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید