خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  پنچ کارگر بازداشت شده هپکو با قرار وثیقه آزاد شدند

پنچ کارگر بازداشت شده هپکو با قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – ۵ تن از کارگران هپکو اراک که به دنبال احضار به دادستانی و به دستور معاون دادستان بازداشت شده بودند، با قرار وثیقه آزاد شدند. گفتنی است که بیش از ۱۰ کارگر هپکو اراک در پی اعتراضات اخیر کارگران این شرکت به اتهام “اخلال در نظم جامعه” و “شرکت در تجمعات غیرقانونی” به شعبه‌ی دوم معاونت دادستان اراک احضار شده‌ بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع خبری ایلنا در اراک از آزادی ۵ نفر از کارگران هپکو که به دنبال احضار به دادستانی، بازداشت شده بودند، خبر می‌دهند.

صبح امروز دوشنبه (۷خرداد) به دنبال مراجعه‌ی کارگران احضار شده‌ی هپکو  به دادستانی اراک، ۵ نفر از این کارگران که به دستور معاون دادستان بازداشت شده بودند، با قرار وثیقه آزاد شدند.

برخی منابع کارگری در تشریح جزییات احضار کارگران هپکو گفتند: “به‌دنبال تجمعات اخیر  کارگران هپکو در اعتراض به معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت شرکت حدود ۱۰ کارگر معترض به مراجع قضائی احضار و برای آنها پرونده تشکیل شده است”.

او گفت: “از قرار معلوم پرونده این کارگران به شعبه‌ی دوم معاونت دادستان اراک به اتهام «اخلال در نظم جامعه» و «شرکت در تجمعات غیرقانونی» ارجاع داده شده و کارگران از طریق پیامک شماره پرونده قضایی خود را دریافت کرده‌اند. این پرونده به‌صورت گروهی برای کارگران هپکوی اراک تشکیل شده است”.

به نقل از این منبع خبری گفته می‌شود: “احضار کارگران هپکو درحالی‌ست که پیش از این کارگران هپکو برای پیگیری مطالبات صنفی خود با نهادهای دولتی و مراجع قضایی همانند استانداری، دفتر نماینده ولی فقیه در استان، فرمانداری‌ها و چند نهاد امنیتی و نهاد قضایی نامه‌نگاری کرده‌اند”.

در این خصوص یک مرجع قضایی در اراک از تشکیل پرونده برای تعدادی از کارگران هپکو خبر داد و در ادامه گفت: “پیش از تحقیقات میدانی از گفتن جزییات خبر معذوریم اما به هر حال کارگران هپکو به دلیل بستن خطوط راه‌آهن مرتکب جرم شده‌اند. بستن خطوط راه‌آهن از خطوط قرمز ما است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید