خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ساعت ۱۸:۳۲:۲۴

    خانه  > سایر گروهها  >  لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی ایران به دو تورنمنت خارجی به دلیل حضور تیم ملی اسرائیل

لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی ایران به دو تورنمنت خارجی به دلیل حضور تیم ملی اسرائیل

خبر گزاری هرانا – اعزام تیم ملی کشتی فرنگی ایران به دو تورنمنت روسیه و کرواسی به دلیل حضور تیم ملی اسرائیل و احتمال محرومیت‌های بعد از عدم رویارویی کشتی‌گیران ایران با کشتی‌گیران اسرائیل لغو شد. هر چند بر اساس قوانین بین‌المللی فعالیت‌های ورزشی به دور از دنیای سیاسی برگزار می شود، با این حال مسئولان ایرانی به دلیل وارد کردن مسایل سیاسی در ورزش بارها موجب ناکامی ورزشکاران ایران و خسارت به ورزش کشور شده‌اند. یکی از برجسته‌ترین موارد آن محروم کردن مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال به دلیل حضور در مسابقه‌ای باشگاهی با یک تیم اسرائیلی بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران قرار بود در دو تورنمنت روسیه و کرواسی شرکت کند اما در لحظات پایانی و بدلیل حضور کشتی‌گیران کشور اسرائیل، این اعزام‌ها لغو شد.

این در حالی است که ویزای اعضای تیم نیز برای حضور در این دو مسابقه صادر شده بود اما با توجه به اتفاقات چند ماهه اخیر و ایجاد حساسیت نهادهای بین‌المللی ورزش بر روی این موضوع، مسئولان فدراسیون ترجیح دادند قید حضور در این رقابت‌ها را بزنند.

علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفتگو با ایسنا، با اعلام این مطلب گفت: “برنامه‌ریزی شده بود تا فرنگی‌کاران در این دو رویداد معتبر حاضر شوند. حتی ویزای اعضای تیم نیز گرفته شد اما در دقیقه ۹۰ پس از آنکه مطلع شدیم فرنگی‌کاران اسراییل نیز در این مسابقات حاضر می‌شوند، به دلیل حساسیت اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین‌المللی المپیک بر روی این موضوع و احتمال محرومیت‌های عدم رویارویی با کشتی‌گیران اسراییل، تصمیم گرفتیم در این دو رویداد حاضر نشویم”.

لازم به یادآوری است در اواخر بهمن ماه سال گذشته اتحادیه جهانی کشتی پس از بررسی پرونده شکست عمدی علیرضا کریمی مقابل حریف روس برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی، ضمن رای به عدم تعلیق کشتی ایران، علیرضا کریمی را به مدت ۶ ماه و حمیدرضا جمشیدی، مربی وی را به مدت ۲ سال از حضور در میادین ورزشی محروم کرد.

این در حالی است که مقام‌های ایرانی از علیرضا کریمی به خاطر باخت عمدی به قصد روبرو نشدن با حریف اسرائیلی ستایش کرده‌اند.

باخت او انتقادهای زیادی را درباره سیاست جمهوری اسلامی ایران برای مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی به دنبال داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید