خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اقلیت های ملی  >  استاد نفرت پراکن دانشگاه زاهدان دستگیر شد / ویدیو

استاد نفرت پراکن دانشگاه زاهدان دستگیر شد / ویدیو

خبرگزاری هرانا – استاد ادبیات دانشگاه آزاد زاهدان که بنا بر ویدیوهایی که از او منتشر شده به دلیل مسایل نژادی و دینی حقوق دانشجویان بومی را پایمال می کرد و به ایراد سخنان نفرت پراکنانه با زمینه نژادی پرداخته بود دستگیر شد.

به گزارش هرانا، رسانه های دولتی در ایران گزارش کردند، پس از آنکه یکی از اساتید دانشگاهی در زاهدان به نام (ح.ص) اقدام به انتشار کلیپی با محتوای “ضدوحدت کرد، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، به دستور ویژه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان و اقدام  سازمان اطلاعات سپاه سلمان؛ فرد متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

این گزارش همچنین می افزاید: “از آنجا که کلیپ پخش شده از سوی وی باعث ایجاد اختلاف میان اقوام و اهانت به جامعه اهل سنت سیستان و بلوچستان میشد سریعا با وی برخورد شد”.

همچنین کمیته انضباطی دانشگاه نیز اعلام کرده به قید فوریت تشکیل جلسه داده که حکم این کمیته نیز طی ۲۴ ساعت آینده به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

بنا بر اطلاع هرانا، گزارشات مورد اشاره معطوف به استاد ادبیات دانشگاه آزاد زاهدان به نام دکتر “حمید صمصام” است.

حمید صمصام عضو هیات علمی گروه ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان است که در سال ۸۴ به عنوان پژوهشگر بر‌تر دانشگاه‌های آزاد اسلامی استانسیستان و بلوچستان نیز معرفی شد

از آقای صمصام در روزهای اخیر ویدیوهایی در فضای مجازی پخش شده است که در آن اذعان می کند تعمدا حقوق دانشجویان بلوچ خود را به طرقی از جمله غیرمعمول کردن سطح امتحانات پایمال می کند.

او انگیزه خود را تلویحا به مسئله سنی مذهب بودن آنان ارجاع می دهد.

در ویدیوی دیگری این استاد دانشگاه دیده میشود که با الفاظی رکیک و نژاد پرستانه نمازگذاران بلوچ سنی مذهب را به استهزا می گیرد.

در پی نشر این ویدیوها فراخوان هایی برای تجمع در روزهای شنبه و یکشنه در مقابل دانشگاه آزاد شعبه زاهدان منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید