خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  متهمان پرونده کانال های تلگرامی به حبس محکوم شدند

متهمان پرونده کانال های تلگرامی به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران گفت که تعدادی از متهمان پرونده‌های جرایم شبکه‌های تلگرامی به حبس تا پنج سال محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، عباس پوریانی روز چهارشنبه گفت: “دادگاه های مربوطه با حضور متهمان و وکلای آنان برگزار شد و هنوز پرونده‌هایی هست که احتمالا تعدادی به صورت غیابی رسیدگی می‌شود”.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه برخی شبکه‌های تلگرامی قبل از فیلتر شدن، به دلیل انتشار مطالبی برخلاف قوانین و مقررات، شاکیان متعددی داشته‌اند، اظهار داشت: “بر اساس قانون افرادی که در معرض توهین قرار می‌گیرند، حق شکایت کیفری از فرد اهانت کننده برای آنها محفوظ است”.

وی افزود: “در این پرونده افرادی به عنوان اشخاص حقوقی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی نسبت به برخی مطالب اهانت‌آمیز در تلگرام شکایت کردند”.

پوریانی اظهار داشت: “افرادی نیز با عنوان اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات دولتی و قضایی تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند که پرونده این متهمان با صدور کیفرخواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع شد”.

وی ادامه داد: “برای برخی از متهمان پرونده‌های شبکه های تلگرامی پس از مراحل رسیدگی،​ حبس‌های طولانی مدت تا پنج سال صادر شده است”.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: “رای آنان قطعی نشده و در مرحله تجدیدنظر خواهی و پرونده برخی دیگر هم در مرحله تحقیقات است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید