خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از داوطلبان آزمون دستیار تخصصی پزشکی در شیراز، جمعی از پیمانکاران طلبکار شهرداری در تهران، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب، شماری از کارگران سهام‌دار معدن کرمیت اسفندقه کرمان، جمعی از کامیون‌داران در نقاط کشور و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگراری هرانا به نقل از صدا و سیما مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از پزشکان عمومی شیراز که در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی شرکت کرده بود، در اعتراض به نحوه طراحی سوالات تجمع کردند.

تجمع پیمانکاران طلبکار شهرداری تهران مقابل شورا

به گزارش مهر مورخ ۱ خرداد ۱۳۹۷، برای چندمین هفته پی در پی، پیمانکاران طلبکار شهرداری در مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند.

پیمانکاران طلبکار شهرداری که بسیاری از آنها بارها اعتراض خود را به اعضای شورا و مسئولان شهری اعلام کرده بودند، این هفته نیز برای چندمین هفته پیاپی در مقابل شورا دست به تجمع زدند.

معترضان شعار می دادند «تسویه مطالبات حق مسلم ماست/ آبادگران دیروز، بدهکاران امروز/ شورای بی تفاوت نمی خواهیم/ وعده وعید نمی خواهیم ما حقمون رو می خواهیم/ شورای بی تفاوت توجه توجه/ تا پول ندید همینه همینه» که هیچ کدام از اعضای شورا برای رسیدگی به این اعتراضات به خارج از صحن نیامدند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب به امکانات رفاهی دانشگاه

به گزارش ایلنا مورخ ۱ خرداد ۱۳۹۷، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد تهران جنوب و مدیر کل امور دانشجویی در واکنش به اعتراض دانشجویان به امکانات رفاهی این دانشگاه گفت: “جلسه پرسش و پاسخ برای رسیدگی به اعتراض دانشجویان درباره امکانات رفاهی، آموزشی و پژوهشی برگزار شده‌است”.

صدیقه اعلمی (مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد تهران جنوب و مدیر کل امور دانشجویی) در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: “روز گذشته دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب با رئیس واحد و هیات رئیسه یک جلسه پرسش و پاسخ در خصوص رسیدگی به مشکلاتشان داشتند. آن‌ها مشکلاتشان را روی کاغذ نوشتند و در تصاویر این طور به نظر می‌رسد که تجمع کرده‌اند”.

وی ادامه داد: “این جلسه پرسش و پاسخ از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴:۳۰ زمان برد و رئیس واحد و هیات رئیسه با دانشجویان در این مورد گفتگو کردند. برای رسیدگی به نتایج هم باید به هیات رییسه فرصت داد تا انجام شود”.

اعلمی همچنین اضافه کرد: “دانشجویان همه چیز را آرمانی می‌خواهند اما برای رسیدگی به خواسته‌هایشان باید به ما زمان بدهند زیرا حل مشکلات دانشجویان دغدغه رییس واحد است و تمام تلاشش را می‌کند که مشکلات دانشجویان را حل کند”.

تجمع کارگران سهام‌دار معدن کرومیت اسفندقه در کرمان

به گزارش ایلنا مورخ ۱ خرداد ۱۳۹۷، شماری از کارگران سهام‌دار معدن کرمیت اسفندقه، صبح امروز (۱ خرداد ماه) در نقاط جداگانه شهر کرمان تجمع کردند.

شماری از کارگران سهامدار معدن کرمیت اسفندقه صبح امروز (یکم خرداد ماه) در مقابل ساختمان استانداری و دفتر شرکت معادن اسفندوقه واقع در جاده کرمان به تهران تجمع کردند.

این کارگران که در عین حال مالک ۳۲ درصد از سهام این واحد معدنی هستند، نسبت به حاشیه‌های نشست روز ۲۶ اردیبهشت ماه مجمع عمومی سهامداران معترض هستند.

از قرار معلوم نتایج این مجمع که در دفتر مرکزی این مجتمع معدنی در کرمان برگزار شده است، مورد ایراد کارگران سهامدار واقع شده است.

این کارگران معتقدند در برگزاری این نشست ترتیب‌های قانونی ملاحظه نشده است.

کارگران سهام‌دار معدن اسفندوقه می‌گویند: “صندوق بازنشستگی فولاد که صاحب ۵۱ درصد سهام معدن کرومیت اسفندوقه را دارد؛ بدون اطلاع سایر سهام‌داران قصد افزایش ۱۶۸ میلیارد سهام معدن را دارد”.

 معترضان می‌گویند: “سالهاست ما کارگران سهام‌دار خواهان شفاف‌سازی از روند توزیع سود سهام و گزارش‌های سالانه سهام‌های خود هستیم که تا امروز عملی نشده و سهام‌داران اصلی توجهی به ما کارگران ندارند”.

این کارگران می‌گویند: “قرار است با طرح «افزایش سرمایه» هریک از سهامدران سرمایه سهام خود را افزایش دهند. بدین ترتیب طبق مجمع فوق‌العاده‌ای که برگزار شد؛ هریک از سهام‌داران باید با پرداخت حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان سهم خود را افزایش دهند در نتیجه ما کارگران که در تامین حداقل‌های زندگی خود وامانده‌ایم چگونه می‌توانیم این افزایش سهام را انجام دهیم”.

کارگران معدن کرمیت اسفندوقه در ادامه تاکید دارند که خرید و فروش سهام این معدن بدون درنظر گرفتن میزان سهم آنان عملی غیرقانونی است.

 در سال ۷۱ سهام معادن کرومیت اسفندقه (یکی از بزرکترین معادن کرومیت کشور) ازسوی وزارت صنعت و معدن دولت وقت بین صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت صنعتی معدنی امیر و بیش از ۶۵۰ کارگری که آن زمان در این واحد معدنی مشغول بوده‌اند، تقسیم شده است.

درحال حاضر سهام‌داران شرکت صندوق بازنشستگی فولاد با ۵۱ درصد سهم، شرکت صنعتی معدنی امیر با ۱۷ درصد سهم و پرسنل و کارگران معدن اسفندقه ۳۲ درصد سهام‌دار هستند.

اعتراض کامیون‌داران در نقاط کشور

به گزارش هرانا مورخ ۱ خرداد ۱۳۹۷، امروز، جمعی از کامیون‌داران شهرضا از توابع استان اصفهان و برخی شهرهای دیگر در اعتراض به شرایط بد اقتصادی و گران شدن غیر متعارف تمامی لوازم و عدم افزایش کرایه‌ها، اعتصاب کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران

به گزارش هرانا مورخ ۱ خرداد ۱۳۹۷، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید