خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  طرح تشدید مجازات اسیدپاشی همچنان در پیچ و خم مجلس

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی همچنان در پیچ و خم مجلس

خبرگزاری هرانا – حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از تصویب کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در تشریح دستور کار امروز سه شنبه، ۱ خرداد ماه ۱۳۹۶ کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از بررسی و تصویب کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و بزه دیدگان ناشی از آن در نشست امروز خبر داد.

آقای نوروزی گفت: “قانون در این زمینه داریم اما به دلیل عدم تناسب جرم و مجازات بنابراین تدوین این طرح در دستور کار نمایندگان قرار گرفت که امروز کلیات آن تصویب شد و مقرر شد فتحی به عنوان رییس کمیته و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس این طرح ۷ ماده‌ای را بررسی و نواقص آن را رفع و به کمیسیون ارائه کنند تا برای ارائه به صحن آماده شود”.

لازم به یادآوری است که پیشتر نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه در کشف جرم و تعقیب مجرمان در اسیدپاشی ضعف‌هایی وجود دارد، از تصویب قانون جدیدی برای مقابله با این اسیدپاشی خبر داده بود.

عزت الله یوسفیان ملا با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در بحث مقابله با جرم اسیدپاشی کشف جرم و دستگیری مجرم است، گفته بود: “متاسفانه در این بخش مشکلات بسیاری وجود دارد، به جز مواردی که بیشتر در حوزه دعواهای خانوادگی بوده و فرد مجرم دستگیرشده است؛ در سایر امور متاسفانه بسیاری از مجرمان اسیدپاشی دستگیر نشده‌اند، بنابراین باید کاری کرد که در کشف جرم و دستگیری، دستگاه‌هایی مسئولیت را بر عهده گرفته و مدیریت کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید