خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی یک بازداشتی در اشنویه همزمان با انتقال یک تن جهت اجرای حکم

آزادی یک بازداشتی در اشنویه همزمان با انتقال یک تن جهت اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشت شده در شهرستان اشنویه پس از نزدیک به چهار ماه آزاد شد. یک شهروند دیگر هم در این شهر جهت اجرای حکم به زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، «سراج‌الدین طهارت» پس از نزدیک به چهار ماه بازداشت و‌ بازجویی از زندان اشنویه آزاد شد.

یک منبع مطلع در این رابطه با تاکید بر این که اتهام مطروحه از سوی ارگانهای امنیتی به آقای سراج‌الدین طهارت «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بوده است، گفت: «آزادی وی به صورت موقت و‌ با تودیع وثیقه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه صورت گرفته است.»

او روز ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات منتقل شده‌ و پس از دو ماه به زندان این شهر انتقال یافت.

در خبری دیگر روز شنبه ٢٩ اردیبهشت ۹۷ «ذکریا طاها» جهت تحمل یک سال حبس تعزیری به زندان اشنویه منتقل شد.

ذکریا طاها

ذکریا طاها روز ۲۶ تیرماه ١٣٩۵ توسط نیروهای ادارە‌ی اطلاعات اشنویه به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و بعد از طی مراحل بازجویی، پس از سه ماه با تودیع قرار وثیقە تا هنگام صدور حکم از سوی دادگاه، به صورت موقت از زندان آزاد شد.

نهایتا وی در دادگاه انقلاب به یک‌ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این دو تن در هنگام بازداشت اولیه‌ی خود طی مراحل بازجویی از حق ملاقات با خانواده، تماس با دنیای خارج از بازداشتگاه و یا دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند.

اشنویه از شهرهای مرزی و کردنشین استان آذربایجان غربی است

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید