خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, 21st of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ساعت ۲۲:۲۱:۴۹

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، ۱۰۰ تن از کارگران کارخانه فیلتر البرز قزوین، جمعی از مردم شاهرود، مردم شهر کازرون و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در کرمان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، کارگران کارخانه «فیلتر البرز» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات خود، مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

صبح امروز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) گروهی از کارگران کارخانه «فیلتر البرز» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

کارگران می‌گویند: “علارغم اینکه این واحد در زمینه تولید و فروش محصولات خود مشکلی ندارد، دست‌کم دو ماه حقوق نگرفته‌ایم و مدیران شرکت به بهانه‌های مختلف از اوایل سال جاری اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند”.

به گفته آنان، شرکت فیلتر البرز با ۱۰۰ کارگر از کارخانه‌های فعال استان قزوین است که در محور جاده قزوین به رشت فعالیت تولیدی دارد.

کارگران در خاتمه با بیان اینکه مسئولان قبل از تعطیلی این واحد به مشکلات آن و کارگرانش رسیدگی کنند، افزودند: “هر یک از ما کارگران دارای چند سر عائله هستیم که امنیت شغلی‌مان به خطر افتاده است”.

در این زمینه مسعود بابایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین) با تایید معوقات مزدی کارگران فیلتر ایران گفته است: “اداره کل کار استان قزوین پیگیر مطالبات کارگران این واحد صنعتی است”.

اعتراض مردم شاهرود

به گزارش هرانا مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، صبح امروز جمعی از مردم شاهرود در اعتراض به انتقال اداره کل راه و ترابری به شهر سمنان، در مقابل این اداره اقدام به برگزاری تجمع کردند.

اعتراض مردم کازرون

به گزارش هرانا مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، تجمع مردم شهر کازرون امروز هم ادامه داشت.

 

در ادامه اعتراض شهروندان کازرونی به طرح تقسیم این شهرستان به دو بخش، این شهر شب گذشته نیز شاهد اعتراض شبانه شهروندان بود.

اعتراض شبانه شهروندان با دخالت نیروهای لباس شخصی به خشونت کشده شد.

نیروهای انتظامی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند، گفته میشود تعداد زیادی از معترضان بازداشت یا زخمی شده اند.

 

اعتراض مالباختگان کاسپین در کرمان

به گزارش هرانا مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، امروز جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در کرمان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید