خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ساعت ۱۷:۵۶:۴۲

    خانه  > کارگران  >  انفجار مین دست یک کارگر را قطع کرد

انفجار مین دست یک کارگر را قطع کرد

خبرگزاری هرانا – انفجار مین در منطقه مرزی فکه در شهرستان شوش خوزستان موجب قطع دست یک کارگر ۲۷ ساله شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این حادثه که ساعت ۱۲:۵۰ دقیقه روز سه شنبه رخ داد یکی از کارگران طرح آبرسانی کشاورزی از ناحیه هر دو دست و صورت آسیب دید.

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان شوش سه شنبه با تایید این حادثه انفجار گفت: “دست چپ کارگر مذکور بر اثر انفجار مین قطع شده و به دست راست و صورت وی نیز آسیب وارد شده است”.

علی مقدمیان سن این کارگر را ۲۷ سال عنوان کرد و افزود: “طبق اظهار شاهدان حادثه، کارگر مذکور پس از پیدا شدن مین از زیر خاک آن را در دست گرفته که در دستان وی منفجر شده است”.

وی اظهار داشت: “مصدوم این حادثه به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شده و تحت درمان است”.

اسفند پارسال نیز ۲ حادثه انفجار مین در بخش فتح المبین شوش رخ داد که در یک حادثه نوجوانی ۱۵ ساله جان باخت و در حادثه دیگر چهار عضو یک خانواده مصدوم شدند.

نوجوانی ۱۶ ساله از عشایر دهستان چنانه شوش نیز در دی پارسال بر اثر انفجار مین از ناحیه صورت و سینه به شدت آسیب دید.

فروردین سال ۱۳۹۶ انفجار مین در منطقه فکه مرگ نوجوانی ۱۷ساله را رقم زد.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید