خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ساعت ۲۳:۲۹:۱۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۸ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، پیش از ظهر امروز ۲۴ اردیبهشت در واحد تولیدی ۷۰۰ پتروشیمی آبادان، انفجار رخ داد که در پی آن، چهار کارگر دچار مصدومیت شدند.

روابط عمومی پتروشیمی آبادان در ارتباط با این حادثه با بیان اینکه آتش سوزی در این واحد تولیدی پس از دقایقی مهار شد، اظهار کرد: “این حادثه تلفات جانی دربر نداشت و خسارت جزیی در واحد رخ داده است”.

منابع غیررسمی دلیل بروز حادثه را نشت یکی از پمپ‌های گاز در واحد ۷۰۰ دانسته‌اند ولی روابط عمومی پتروشیمی اعلام کرده علت بروز حادثه در دست بررسی است.

سقوط کارگر از یک ساختمان در قزوین

به گزارش صدا و سیما مرکز قزوین، مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، کارگری ۴۷ ساله در پی سقوط از یک ساختمان واقع در قزوین دچار مصدومیت شد.

مدیر بیمارستان شهید رجایی قزوین گفت: “مصدوم مرد ۴۷ ساله ای است که بر اثر سقوط از یک ساختمان نیمه کار به کمک نیروهای امدادی اورژانس به این مرکز درمانی منتقل شده است “.

محسن ادهمی اضافه کرد: “مصدوم از ناحیه دو پا و مهره های کمر آسیب دیده و به دلیل شدت جراحات و شکستگی های متعدد تحت درمان و مراقبت های ویژه است” .

غرق شدن یک کارگر جوان شیلات در استخر

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، یک کارگر ۲۵ ساله شیلات در منطقه رستم‌آباد چهارمحال و بختیاری در استخر غرق شد

 روز گذشته (بیست و سوم اردیبهشت) یک کارگر جوان شیلات در رستم آباد شهرستان اردل در استان چهار محال و بختیاری در استخر غرق شد.

عصر روز گذشته، پیکر این کارگر ۲۵ ساله در کف استخر پیدا شد.

پس از اینکه همکارانش به نیروهای امداد اطلاع دادند، تکنسین‌های اورژانس با یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند، اما از مرگ این جوان ساعاتی گذشته بود.

سوختگی ۲ کارگر در شهرک صنعتی حیدریه قزوین

به گزارش تاکستان نیوز، مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، رئیس اورژانس استان قزوین از سوختگی دو کارگر در شهرک صنعتی حیدریه، شرکت الوند فولاد آریا خبر داد.

پیمان نامدار رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین اظهار کرد: “گزارشی مبنی بر یک حادثه سوختگی به مرکز اعلام شد که محل این حادثه در ضیاآباد، شهرک صنعتی حیدریه، شرکت الوند فولاد آریا بود که دو نفر کارگر آقا بر اثر مایع داغ دچار سوختگی شده بودند”.

این مسوول بیان کرد: “۲ دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های ضیاآباد و دانسفهان به محل حادثه اعزام شدند”.

وی یادآور شد: “مصدومین به بیمارستان شفا تاکستان منتقل شدند”.

 قطع دست کارگر ۳۲ساله در شهرک صنعتی رشت

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، در پی بروز حادثه در یکی از کارخانه‌های مستقر در شهرک صنعتی رشت، دو دست یکی از کارگران شاغل در این واحد که تا ناحیه آرنج وارد دستگاه غلتک فرورفته بود، قطع شد و مصدوم برای روند درمان به بیمارستان منتقل شده است.

در این زمینه شهرام مومنی (روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت) گفته است؛ “با اعلام یک مورد حادثه در ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه روز شنبه ۲۲ اردیبهشت به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی رشت بلافاصله یک دستگاه خودروی نجات به همراه سه آتش ‌نشان برای عملیات نجات و رهاسازی به محل حادثه واقع در شهر صنعتی رشت اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه در جریان این امدادرسانی، ۲ دست جوان ۳۲ ساله تا ناحیه آرنج به داخل غلتک فرو رفته بود، خاطرنشان کرد: “آتش نشانان پس از ایمن‌سازی محل حادثه نسبت به رهاسازی کارگر جوان اقدام کردند”.

مومنی بیان داشت: “مصدوم توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت که به دلیل شدت مصدومیت هر ۲ دستش را از ناحیه مچ و ساق از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید