خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ساعت ۲۱:۴۵:۱۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کهگیلویه و بویراحمد؛ ۱۸۰ روستا با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند

کهگیلویه و بویراحمد؛ ۱۸۰ روستا با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند

خبرگزاری هرانا – مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت که به ۱۸۰ روستای استان با تانکر سیار آبرسانی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، فیض اله پاسره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: “در کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۶۴۱ روستا وجود دارد”.

وی بیان کرد: “زلزله اخیر در بویراحمد و دنا ۱۳ میلیارد ریال خسارت به سیستم آبرسانی روستاهای این دو شهرستان وارد کرد”.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: “در این زلزله های چند روز اخیر آب۷ روستا با ۴ هزار و ۷۰۰ خانوار خسارت وارد شده بود”.

پاسره عنوان کرد: “با تلاش شبانه روزی آبفای روستایی تمام خسارت های وارده مرمت شده است”.

وی گفت: “بر اثر زلزله اخیر در برخی از مناطق صعب العبور پای دامنه دنا صخره های عظیمی بر روی منبع تأمین آب افتاده و به آنها آسیب رسانده بود”.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: “به ۱۸۰ روستای استان توسط تانکرهای سیار آبرسانی انجام می شود”.

پاسره بیان کرد: “پراکندگی جمعیت روستایی استان، نبود منابع تامین آب پایدار در برخی روستاها و صعب العبور بودن عمده مناطق روستایی از مهم ترین چالش های پیش روی آبرسانی روستایی است”.

وی افزود: “هم اکنون شاخص بهره مندی از آب شرب سالم در روستاهای استان ۷۳.۱۵ است”.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: “هم اکنون حدود ۷۰ پروژه فعال آبرسانی روستایی در دستور کار است و با تکمیل و بهره برداری از مجتمع های بزرگ آبرسانی شرایط آب روستاها بهبود بیشتری پیدا می کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید