خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  خودکشی یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خودکشی یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – صبح روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه یک زندانی به نام “داوود جهانگیری” معروف به داوود ساری پس از انتقال به بندی دیگر، در زندان رجایی شهر کرج اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی به نام “داوود جهانگیری” معروف به داوود ساری پس از اینکه به دستور رییس زندان به بند دیگری منتقل شد، ساعت ۵ صبح روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در  زندان رجایی شهر کرج اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

داوود جهانگیری

داوود جهانگیری، حدودا ۲۸ ساله و به اتهام “تجاوز به عنف و فساد فی‌الارض” به اعدام‌ و ۲۵ سال حبس محکوم شده بود.

این زندانی پیش‌تر در اندرزگاه ۳، سالن ۸ نگهداری می‌شد و در پی انتقال به اندرزگاه ۶ اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

یک منبع مطلع در این باره به هرانا گفت: “داوود جهانگیری ابتدا در اندرزگاه ۳، سالن ۸ نگهداری می‌شد در پی انتقال به اندرزگاه ۶ و پس از اینکه چند بار با درخواست وی مبنی بر بازگشت به بند قبلی‌اش مخالفت شد اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد”.

هرانا پیش از این نیز از خودکشی یک زندانی در زندان مرکزی تبریز خبر داده بود.

زندانی مذکور به نام “محسن پرواس” پس از اینکه بارها درخواست ملاقات حضوری با فرزندش از سوی مسئولان زندان رد شد، ساعت ۶ صبح روز شنبه اول اردیبهشت ۱۳۹۷ در بند ۹ زندان تبریز خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید