خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ساعت ۲۱:۲۰:۳۰

    خانه  > slide, اصناف, کارگران  >  تداوم بی خبری از فعالان کارگری بازداشت شده در سنندج

تداوم بی خبری از فعالان کارگری بازداشت شده در سنندج

خبرگزاری هرانا – یدالله صمدی و امیر شهابی دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در سنندج بازداشت شدند. پس از گذشت ۱۲ روز همچنان از وضعیت و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یدالله صمدی، فعال کاگری و دبیر سندیکای نانوایان و امیر شهابی، رییس سندیکای نانوایان دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در سنندج بازداشت شدند.

پس از گذشت ۱۲ روز و با وجود پیگیری و مراجعه خانواده این افراد به دادستانی و اداره اطلاعات سنندج کماکان هیچ اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری این فعالین کارگری در دست نیست.

گفتنی است پیش از این نیز در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری برای یدالله صمدی قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شد با این حال وی به صدور حکم بازداشتش اعتراض کرد.

وی در اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز در تجمع روز جهانی کارگر در شهر سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین پس از گذشت چهار روز کماکان از وضعیت آرمین شریفی، فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان سنندج که در روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد، اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است، پیش از این عثمان اسماعیلی، دیگر فعال کارگری که به دلیل حضور در تجمع روز جهانی کارگر در سقز بازداشت به بند سلامت زندان سقز منتقل شده بود، دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان سقز آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید