خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم برای ۲۴ پرونده اعتراضات دی ماه در تهران

صدور حکم برای ۲۴ پرونده اعتراضات دی ماه در تهران

خبرگزاری هرانا – عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که تاکنون ۲۴ پرونده منتهی به صدور حکم گردیده و برای برخی پرونده‌های مذکور حکم برائت صادر گردیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت: “تاکنون ۶۶ فقره پرونده که در صلاحیت دادگاه کیفری دو است، با صدور کیفرخواست، به محاکم تهران ارسال شده که این پرونده‌ها برای رسیدگی به مجتمع قضایی قدس ارجاع شده است”.

این مقام قضایی افزود: “تاکنون ۲۴ پرونده منتهی به صدور حکم گردیده و برای برخی پرونده‌های مذکور حکم برائت صادر گردیده است”.

در اعتراضات اخیر که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور پیش‌تر در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها نیز به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگهداری شماری از بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر تسری یافت. نیروهای امنیتی با خشونت کشنده روزافزون به این اعتراضات پاسخ دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید