خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ساعت ۲۰:۲۵:۲۶

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران یک زندانی را به اتهام “اذیت و آزار یک زن” به اعدام محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، رسیدگی به این پرونده از اوایل پاییز سال ‌۹۶ با مراجعه زن میانسالی به اداره پلیس آغاز شد.

این زن میانسال که به شدت می‌لرزید و گریه می‌کرد در طرح شکایتش به خاطر اذیت و آزار مرد معتاد کارتن‌خواب گفت: «۵۰سال سن دارم، ولی در این سالها ازدواج نکرده‌ام و مجرد بودم. خودم زندگی مستقلی داشتم و سرکار می‌رفتم. روز گذشته وقتی از محل کار برمی‌گشتم در مسیر خانه از پارکی قدم زنان رد می‌شدم که متوجه مرد معتاد کارتن‌خوابی شدم. او حال و روز طبیعی نداشت که ناگهان به من حمله کرد و سپس با زور مرا به محلی خلوت برد و بدون توجه به التماس‌هایم… .»

با طرح این شکایت، زن میانسال به پزشکی قانونی معرفی شد.

با تأیید ادعای شاکی از سوی کارشناسان پزشکی قانونی مرد کارتن‌خواب ردیابی و بازداشت شد.

او ابتدا جرمش را انکارکرد، اما در مواجهه حضوری با شاکی و گواهی پزشکی قانونی به جرمش اقرار کرد و گفت: «به خاطر کشیدن مواد مخدر در حال طبیعی نبودم و اسیر شیطان شدم اما پشیمانم.‌»

با اقرارهای متهم، پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد.

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده که به ریاست قاضی بابایی پشت درهای بسته به صورت غیرعلنی تشکیل شد با اعلام رسمیت جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد.

سپس شاکی در جایگاه ایستاد و در حالی که به شدت گریه می‌کرد بار دیگر شکایت خود را مطرح و برای متهم درخواست اشد مجازات کرد.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد، اما جرمش را انکار کرد.

او گفت: «از سالها پیش گرفتار اعتیاد شدم. در آن سال‌ها شهرستان زندگی می‌کردم و شغل مناسبی نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم برای پیدا کردن شغل مناسب با برادرم به تهران بیایم. این هم بی‌فایده بود و به خاطر اعتیاد پیدا کردن شغل برایم سخت بود و کسی به من اعتماد نمی‌کرد. اوضاع مالی بدی داشتم به همین دلیل مجبور بودم در پارک بمانم و کارتن‌خواب بشوم.‌»

متهم در آخر گفت: «به خاطر وضعیتی که داشتم مورد اتهام هستم و شاید شاکی مرا با کسی دیگر اشتباه گرفته است. باور کنید زن میانسال را آزار نداده‌ام و به خاطر فشارهای بازجویی بود که مجبور شدم اعتراف کنم.‌»

او در پاسخ به سؤال هیئت قضایی مبنی بر گواهی پزشکی قانونی و مواجهه حضوری با شاکی سکوت کرد و حرفی نزد.

در پایان هیئت قضایی با استناد به مدارک موجود در پرونده مرد معتاد کارتن‌خواب را به اعدام محکوم کرد.

به این ترتیب متهم بعد از تأیید این حکم در دیوان عالی کشور در آستانه مرگ قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید