خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز جمعی از بازنشستگان و کارگران مقابل مجلس، جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه، حدود صد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مقابل مجلس، دانشجویان دانشگاه زنجان و تبریز، جمعی از کارگران بازنشسته پتروشیمی آبادان، جمعی از ساکنان روستاهای بویراحمد و کسبه و بازاریان بانه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان و کارگران در اعتراض به عدم پاسخگویی به مطالبات رفاهی و درمانی خود مقابل مجلس اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

دانشجویان دانشگاه ارومیه

به گزارش هرانا، امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه با پهن کردن سفره خالی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

“دانشگاە تجاری، تدبیر یا خیانت؟”

 تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، حدود صد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

صبح امروز هجدهم اردیبهشت، حدود صد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور از استان‌های مختلف به تهران آمده و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

یکی از حاضران در تجمع با بیان اینکه ماه‌هاست در انتظار آمدن «طرح جذب» به صحن علنی مجلس هستیم، گفت: “قبل از آغاز سال جدید به دلیل در دستور بودن بررسی لایحه بودجه، ما را در اولویت‌های بعدی قرار دادند. در سال جدید نیز هنوز نوبت به بررسی طرح جذب ما نرسیده است. امیدواریم ظرف امروز یا فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شود و تکلیف ما کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی هرچه زودتر روشن شود”.

سال گذشته، طرح جذب کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در بدنه دولت، در کمیسیون اجتماعی مجلس رای آورد و از این رو کارگزاران منتظر مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس هستند.

این چندمین بار است که کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از شهرها و استان‌های مختلف به تهران آمده و تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند. مهم‌ترین خواسته‌ی آنها روشن شدن تکلیف استخدامی و خروج از بلاتکلیفی شغلی‌ست.

تجمع اعتراضی دانشجویان در زنجان و تبریز

به گزارش زمانه، مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، دوشنبه ۱۷ اردیبهشت علاوه بر دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران، دانشجویان دانشگاه زنجان و دانشجویان دانشگاه تبریز نیز تجمعات اعتراضی برپا کردند.

در دانشگاه زنجان گروهی از دانشجویان که به عدم رسیدگی مسئولان دانشگاه به مطالبات دانشجویان اعتراض داشتند در دفتر ریاست دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه تبریز هم که به فضای امنیتی دانشگاه، نبود امکانات مناسب رفاهی و آموزشی و کیفیت نامناسب غذا معترض‌اند، در محوطه دانشگاه اجتماع کردند.

تجمع کارگران بازنشسته پتروشیمی مقابل فرمانداری آبادان

به گزارش زمانه، مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از کارگران بازنشسته پتروشیمی (آبادان) دوشنبه ۱۷ اردیبهشت مقابل فرمانداری آبادان تجمع کردند و خواستار پرداخت سهم کارفرما به صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت شدند.

ساکنان ۶ روستای زلزله‌زده بویراحمد مقابل هلال‌احمر تجمع کردند

به گزارش زمانه، مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از ساکنان روستاهای سروک، مهریان، مادوان، گوشه، بلهزار و مزدک شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد که خانه‌ها‌شان در پی زلزله‌های اخیر آسیب دیده دوشنبه ۱۷ اردیبهشت مقابل هلال احمر بویراحمد تجمع کرده و به عدم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان اعتراض کردند.

به گفته یکی از معترضان تا کنون چادر به آن‌ها داده نشده است: “هلال‌احمر شهرستان بویراحمد جوابگو نیست و دهیاری و شوراها هم حضور ندارند، از هلال‌احمر شهرستان خواهش کردیم که در هر کوچه بلهزار دو چادر برای آقایان و زنان نصب کنند، اما باز هم حاضر به نصب چادر نیستند، می‌گویند که خانه‌ات باید ۷۰ درصد تخریب شود، آن‌وقت می‌توانیم اقدام کنیم.”

یکی دیگر از معترضان گفته است او و حانواده‌اش یک هفته است که در خیابان خوابیده‌اند.

بیست و چهارمین روز اعتصاب در بانه

به گزارش زمانه، مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، اعتصاب در بانه که از ۲۶ فروردین در اعتراض به مسدود کردن مرزها آغاز شده سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت نیز برغم اعمال فشار بر اعتصاب کنندگان توسط نهادهای امنیتی و انتظامی ادامه یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید