خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, بهداشت و محیط زیست  >  یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست با تودیع وثیقه آزاد شد

یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست که در تاریخ ۹ اردیبهشت با شکایت اعضای مجمع نمایندگان اصفهان به داداگاه احضار و بازداشت شده بود، امروز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست و عضو کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان و جنبش مخالفت با انتقال آب کارون، امروز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه آزاد شد.

این فعال محیط زیست پیشتر در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه با ارسال احضاریه از سوی دادگاه و پیرو یک تماس تلفنی از سوی دادستانی استان چهارمحال و بختیاری در خصوص انتشار مطالبی در کانال صدای پای آب که عمدتا پیرامون مخالفت با انتقال آب و انتقاد از شیوه حکمرانی آب در کشور است، به دادگاه احضار شده بود.

همچنین گفتنی است که این احضاریه به دلیل شکایت اعضای مجمع نمایندگان اصفهان و به اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی” صادر شده بود.

منبع نزدیک به یوسف فرهادی به گزارشگر هرانا گفت این فعال محیط زیست در دفاع از خود گفته بود: “وقیحانی ما را به نشر اکاذیب متهم می کنند که با آمار سازی های کذب و دروغ در صدد غارت کارون تحویل یک سرزمین سوخته به مردم بختیاری، عرب و… هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید