خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ساعت ۱۵:۴۹:۰۶

    خانه  > slide, زندانیان, کارگران  >  عثمان اسماعیلی با تودیع وثیقه آزاد شد

عثمان اسماعیلی با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عثمان اسماعیلی، فعال کارگری که در روز جهانی کارگر به اتهام “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی” بازداشت شده بود، امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در شعبه چهارم دادیاری سقز محاکمه و سپس با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان سقز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عثمان اسماعیلی، فعال کارگری در روز جهانی کارگر مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه به اتهام اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام به واسطه سر دادن شعارهایی نظیر “مرگ بر سرمایه‌دار” و “برقرار با حکومت کارگری” بازداشت شد.

این فعال کارگری پس از بازداشت به بند سلامت زندان سقز منتقل شده و نهایتا در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در شعبه چهارم دادیاری سقز محاکمه و سپس با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان سقز آزاد شد.

گفتنی است، به گفته برخی منابع این فعال کارگری نقش مشخصی در این تجمعات نداشته و تنها به دلیل حضور در آن محل بازداشت شده بود.

عثمان اسماعیلی پیش‌تر نیز در آبان‌ماه سال ۹۴ توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “تبلیغ به نفع گروهای مخالف نظام از طریق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده و روز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ با پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی سقز آزاد شد.

آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد و این حکم در اسفندماه ۹۵ پس از بررسی مجدد در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به دو ماه حبس تقلیل یافت.

حکم صادره در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۶ به این فعال کارگری ابلاغ شد و در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۶ جهت تحمل حبس راهی زندان سقز شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید