خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم برای شانزده زن به اتهام عضویت در گروه داعش

صدور حکم برای شانزده زن به اتهام عضویت در گروه داعش

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران از صدور حکم محکومیت شانزده زن به اتهام “عضویت در گروه داعش” در دادگاه‌های انقلاب تهران خبر داد. وی به هویت و جزئیات پرونده و دادرسی محکوم شدگان اشاره‌ای نکرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران از صدور حکم محکومیت شانزده زن به اتهام “عضویت در گروه داعش” در دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران خبر داد.

دادستان تهران بدون ذکر هویت افراد ادعا کرد “این زنان که برای حمایت از گروهک داعش به سوریه رفته بودند و برای اقدامات تروریستی آموزش دیده و عملیاتی نیز داشته‌اند، در بازگشت به ایران دستگیر شدند و دادگاه بر اساس کیفرخواست‌های صادره از سوی دادستانی، آنان را به حبس، استرداد بیش از سیصد میلیون تومان وجوه دریافتی به عنوان دستمزد از گروهک داعش و مجازات‌های تکمیلی محکوم کرد”.

هرانا آبان‌ماه سال گذشته در رابطه با ۱۶ زن و ۶ کودک مورد اشاره این پرونده گزارش کرده بود “بخشی از بند زنان زندان اوین از مدتی پیش شاهد ساخت و ساز و توسعه بود. این بخش که از محل نگهداری زندانیان سیاسی و عقیدتی بند زنان تفکیک شده است شاهد انتقال تعداد زیادی از زنان و بعضا کودکانی بود که متهم هستند همسران و پدران آنان به عضویت در گروه داعش درآمده‌اند. دادستان تهران در روزهای اخیر از بازداشت تعداد زیادی از خانواده های اعضای این گروه خبر داده بود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید