خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در بابل اعدام شد

یک زندانی در بابل اعدام شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان بابل اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، جوان بابلی که در درگیری با جوانی دیگر بر سر بدهکاری مالی او را به قتل رسانده بود، در زندان بابل اعدام شد.

“ع_ف” ۲۷ ساله که بهمن سال ۹۴، مرتکب قتل جوانی به نام “جابر آبادیان” شده بود صبح امروز پس از عدم رضایت اولیای دم، اعدام شد.

جابر آبادیان جوان ۲۵ ساله بابلی بود که در پی وصول طلب خود، توسط شخص بدهکار به قتل رسید.

شهرستان بابل پرجمعیت‌ترین شهرستانِ استان مازندران است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به گزارش سال ۲۰۱۷ این سازمان که اخیراً منتشر شده مراجعه نمایید. شما می‌توانید اسلایدهای گزارش پیش رو را نیز به‌صورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید