خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ ساعت ۱۳:۵۷:۴۹

    خانه  > سایر گروهها  >  محکومیت یک شهروند اهل سقز به حبس و صدور قرار بازداشت برای یک فعال کارگری در سنندج

محکومیت یک شهروند اهل سقز به حبس و صدور قرار بازداشت برای یک فعال کارگری در سنندج

خبرگزاری هرانا – یک شهروند اهل سقز از سوی شعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب این شهر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همزمان در سنندج برای یک فعال کارگری حکم یک ماه بازداشت موقت صادر شده است.

عطا رحمان‌زاده

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «عطا رحمان‌زاده» از اهالی روستای مرزه از توابع بخش سرشیو سقز در شعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب این شهر مورد محاکمه قرار گرفته و‌ از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید.

او که در روز ۵ مهر ۹۶ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در سقز پس از بازرسی منزلش بازداشت شده بود، شامگاه ۲۵ مهر به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در سقز منتقل شده و نهایتا در اوایل آبان با تودیع وثیقه‌ی ۷۰ میلیون تومانی آزاد شد.

علت بازداشت وی، شرکت در جشن‌های خیابانی بود که شهروندان در پی برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق در برخی از شهرها به صورت پراکنده تدارک دیده بودند و متعاقبا بازجویی و بازداشت دهها تن را در پی داشت که برخی از آنان با حبس روبرو شدند.

از سنندج هم گزارش شده است که برای یک فعال کارگری به نام «یدالله صمدی» قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شده است با این حال وی به صدور حکم بازداشتش اعتراض کرده است. او از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر در دفتر سندیکای خبازان شهر سنندج است که به همراه «امیر شهابی» توسط ماموران اداره اطلاعات دستگیر شدند. یدالله صمدی، دبیر سندیکای خبازان شهر سنندج و امیر شهابی رئیس این سندیکا است.

آقای صمدی پیش از این نیز در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در تجمع روز جهانی کارگر در شهر سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

یدالله صمدی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید