خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، جمعی از کارگران شرکت فولادقزوین (تاکستان)، کسبه و بازاریان شھرستانهای بانە و سقز، جمعی از مردم شهرستان کازرون، جمعی از مردم چوار استان ایلام، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان و جمعی از مالباختگان افضل توس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز مورخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، گروهی از کارگران فولاد قزوین در اعتراض به وضعیت شغلی و معوقات مزدی، مقابل کارخانه چادر زدند.

جمعی از کارگران فولاد قزوین واقع در شهرستان تاکستان از ادامه اعتراضات صنفی خود خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: “بیش از یک ماه است که در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه وضعیت شغلی‌مان، مقابل ساختمان نهادهای مختلف دولتی در استان و شهرستان تجمع کرده‌ایم و امروز نیز با زدن چادر مقابل ورودی کارخانه خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت نابسامان خود شده‌ایم”.

از قرار معلوم، کارفرمای کارخانه فولاد قزوین از حدود یک هفته قبل درهای کارخانه را به روی کارگران معترض بسته و اجازه ورود آنها را به کارخانه نمی‌دهد. این درحالی‌ست که مسئولان کارخانه برای جایگزین کردن نیروی کار جدید اطلاعیه‌ای بر سر در کارخانه نصب کرده‌اند.

این کارگران ضمن شرح مشکلات معیشتی خود می‌گویند: “تا زمانی که مدیران کارخانه و مقامات محلی و استانی به اوضاع ما رسیدگی نکنند، به اعتراض صنفی ادامه خواهیم داد”.

ظاهرا کارگران این کارخانه جدا از مطالبات جاری (دستمزد اسفند ۹۶ و فروردین ۹۷)، حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان از کارفرمای سابق کارخانه طلب دارند که طبق قوانین واگذاری کارفرمای جدید باید مسئولیت پرداخت آن را برعهده گیرد. در عین حال حق بیمه این کارگران از دی ماه ۹۶ به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته کارگران معترض فولاد قزوین، پس از واگذاری این واحد به بخش خصوصی در سال ۹۶، مشکلات کارگران این شرکت آغاز شده و در ماه‌های گذشته اوضاع به شدت وخیم‌تر شده است.

این کارگران می‌گویند: ماه گذشته حدود ۱۰۰ نفر از همکارانمان یکجا از کار بیکار شدند و بعد از گذشت چند روز با حمایت سایر کارگران کارخانه به کار سابقشان بازگشتند. با این حال نگرانی از بیکاری هم بر نگرانی‌ها و مشکلات کارگران افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز و روز گذشته، کسبه و بازاریان شھرستانهای بانە و سقز در اعتراض به بالابردن تعرفە گمرکی و بستە شدن مرزھا اعتصاب کردند.

اعتراض مردم شهرستان کازرون

روز ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، جمعی از مردم شهرستان کازرون در نماز جمعه نسبت به طرح جدید تقسیمات کشوری و جدا شدن بخش های از این شهرستان، اعتراض کردند.

مردم اعتراض خود را با شعار “مسئول غیربومی نمیخوایم نمیخوایم” اعلام کردند.

تجمع شهروندان در شهرستان چوار

امروز مورخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از مردم چوار در اعتراض به وضعیت استخدام نفرات غیربومی در مقابل شرکت پتروشیمی ایلام اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان

امروز ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان نسبت به پایین بودن کیفیت غذا و مشکلات صنفی، اعتراض کردند.

اعتراض مالباختگان افضل توس

امروز ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان افضل توس در خیابان بخارست تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید