خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ شکارچی متخلف، محکوم به خدمت در محیط زیست شد

صدور حکم جایگزین حبس؛ شکارچی متخلف، محکوم به خدمت در محیط زیست شد

خبرگزاری هرانا – رئیس حفاظت محیط زیست مه ولات استان خراسان رضوی گفت که متخلف حوزه شکار و صید در این شهرستان به ۳۵۰ ساعت خدمت به محیط زیست به جایگزینی شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد رضا مسئله گو افزود: “متخلفی که به جرم شکار دو قطعه باقرقره شکم سیاه و حمل سلاح غیر مجاز در منطقه شکار ممنوع نوبهار توسط مامورین یگان محیط زیست مه ولات بازداشت شده بود، از سوی قاضی به مجازات جایگزین حبس محکوم شد”.

وی  گفت: “قاضی با عنایت به محتویات پرونده، بزهکاری متخلف را محرز دانسته و متهم را به تحمل نود و یک روز حبس تعزیری از جهت حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز محکوم کرد”.

مسئله گو افزود: “با توجه به فقدان سابقه کیفری متهم، متخلف موظف شد نسبت به ساخت آبشخور و آبرسانی به مخازن آبی موجود در منطقه شکار ممنوع نوبهار به میزان ۳۵۰ ساعت خدمت به جایگزینی شش ماه حبس محکوم شد.

رئیس حفاظت محیط زیست مه ولات ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه قضایی شهرستان در برخورد با متخلفین محیط زیست اظهار داشت: این دومین پرونده است که حکم جایگزین به متخلفین حوزه شکار و صید داده می‌شود، که امید است صدور چنین آرایی نقش بازدارنده‌ای برای متخلفین این حوزه داشته باشد.

مه ولات یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است. بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید