خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ساعت ۱۸:۲۱:۰۷

    خانه  > سایر گروهها  >  مسمومیت ۱۳ دختر دانش آموز در کرمان

مسمومیت ۱۳ دختر دانش آموز در کرمان

خبرگزاری هرانا – ۱۳ دختر دانش‌آموز در خوابگاه شبانه‌روزی در کرمان، بر اثر مصرف سالاد اولویه دچار مسمومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، دکتر محمد صابری، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت: “ساعت ۲۳:۴۵ دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ گزارشی مبنی بر مسمومیت غذایی دانش‌آموزان در خوابگاه یک دبیرستان دخترانه به مرکز اورژانس اعلام شد”.

به محض اطلاع یک دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، نخستین بررسی‌ها نشان داد ۱۳ دانش‌آموز بر اثر مصرف سالاد اولویه دچار مسمومیت شده بودند که همگی توسط نیروهای امدادی به بیمارستان بم منتقل شدند.

پیشتر نیز مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: “ظهر چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، در پی تماس مسوولان هنرستان شهدای کربلای سروستان با مرکز فوریت‌های پزشکی و اعلام گزارشی مبنی بر سرگیجه دانش آموزان، چند دستگاه آمبولانس به محل این مدرسه اعزام شدند، پس از معاینه دانش آموزان در نهایت ۱۰ دانش آموز با شک مسمومیت ناشی از گاز منوکسید کربن به مراکز درمانی منتقل و تحت مراقبت قرار گرفتند”.

وی در پایان گفت: “علت این حادثه نشت دربند شیر گاز اعلام شده است”.

در اسفندماه سال گذشته نیز در مدرسه‌ای دخترانه در تهران، ۱۰ دانش‌آموز بر اثر استنشاق گازهای موجود در آزمایشگاه مدرسه مسموم و از این بین ۴ نفر راهی بیمارستان شده بودند و ۶ نفر از این دانش آموزان در محل درمان و ۴ دانش‌آموز مسموم دیگر به وسیله آمبولانس به بیمارستان امام خمینی منتقل شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید