خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، در ۲ اردیبهشت هرانا گزارشی مبنی بر مصدومیت ۴ نفر بر اثر ریزش خط لوله گاز در اندیمشک انتشار کرده بود که متأسفانه یکی از کارگران در بیمارستان امام علی اندیمشک جان خود را از دست داد.

طی حادثه‌ای به علت ریزش دیوار در خط لوله انتقال گاز جاده سد دز، ۱ کارگر جان خود را از دست داد و همچنین ۱ کارگر و ۲ آتش‌نشان نیز در این حادثه دچار مصدومیت شدن.

شهرام حامدی‌فر رئیس بیمارستان امام علی با اعلام این خبر گفته است: “در حادثه ریزش دیواره ناشی از شکستگی خط لوله انتقال گاز واقع در ابتدای جاده اختصاصی سد دز که حوالی ساعت ۳۰: ۱۱ روز (۱ اردیبهشت) رخ داد، ۲ کارگر مصدوم شدند که یکی از آن‌ها زیر آوار محبوس شده بود”.

وی ادامه داد: “همچنین در این حادثه ۲ آتش‌نشان در حین انجام عملیات امدادرسانی مصدوم شدند که به همراه ۲ کارگر مصدوم به بیمارستان امام علی (ع) انتقال یافتند”.

رئیس بیمارستان امام علی اندیمشک افزود: “متأسفانه کارگر محبوس زیر آوار که مردی ۴۵ ساله بود پس از رسیدن به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده و خونریزی فوت کرد. ۲ آتش‌نشان مصدوم نیز در بیمارستان بستری هستند”.

مصدومیت ۱ کارگر ساختمانی براثر ریزش محل گودبرداری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مورخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، پس از اطلاع‌رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ از سوی کارگران ساختمانی، آتش‌نشانان ایستگاه ۶۷ و گروه امداد و نجات ۱ این سازمان با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، بلافاصله در ساعت ۵۸:۱۲ امروز به محل حادثه در ابتدای خیابان خیام شمالی، خیابان شهید بختیاری روانه شدند.

بیرام علی عباس زاده رئیس ایستگاه ۶۷ آتش‌نشانی تهران که به همراه آتش‌نشانان در محل این حادثه حاضرشده بود، در این خصوص گفت: “دریک قطعه زمین گودبرداری شده در حدود ۵۰۰ مترمربع و به عمق ۴ متر، کارگران در حال کار بودند که ناگهان قسمتی از دیواره خاکی تخریب‌شده و بر روی یکی از کارگران فرو ریخت”.

وی با اعلام اینکه در زمان رسیدن آتش‌نشانان کارگر ۳۸ ساله کاملاً زیر خروارها خاک مدفون‌شده و سنگ بزرگی نیز بر روی او افتاده بود، ادامه داد: “نیروهای عملیاتی بلافاصله محل حادثه را ایمن‌سازی کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه مشغول خاک برداری از روی بدن کارگر ساختمانی شدند”.

رئیس ایستگاه آتش‌نشانی تصریح کرد: “آتش‌نشانان با تلاش فراوان و پس از برداشتن خاک و سنگ فراوان، این کارگر را از زیر آوار خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند که پس از انجام معاینات اولیه، به علت پایین بودن علائم حیاتی بلافاصله او را به بیمارستان انتقال دادند.

مصدومیت کارگر ۲۰ ساله در اثر ریزش ناگهانی دیواره چاه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مورخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، چاهکن ۲۰ ساله‌ای که بر اثر ریزش ناگهانی دیواره چاه زیر مقدار زیادی خاک گرفتارشده بود، با کمک آتش‌نشانان از مرگ حتمی نجات یافت.

حسین حسین بیگی مدیر منطقه ۱ عملیات آتش‌نشانی تهران اظهار کرد: “با اطلاع حادثه ریزش چاه توسط مهندسان ناظر ساختمان در حال ساخت به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه امروز، آتش‌نشانان ایستگاه ۲۷ و نیز گروه امداد و نجات ۸ این سازمان را به بلوار فردوس غرب، خیابان بهار جنوبی، خیابان وحید غربی روانه کرد”.

مدیر منطقه ۱ عملیات آتش‌نشانی تهران گفت: “کارگر ۲۰ ساله تبعه افغانستان که مشغول حفر چاه در محوطه ساختمان ۴۰۰ واحدی در حال ساخت بود، به یکباره در عمق ۲ متری به دلیل ریزش دیواره چاه تا چانه در میان خاک‌ها به دام افتاد”.

وی افزود: “نیرو‌های آتش‌نشانی بلافاصله پس از ایمن سازی محل، یکی از نجاتگران را با استفاده از تجهیزات لازم به داخل چاه فرستادند تا اقدامات لازم را برای رهاسازی او انجام دهد”.

حسین بیگی تصریح کرد: “این نجاتگر آتش نشانی پس از رسیدن به کارگر مصدوم و تثبیت کردن وی بر روی برانکارد مخصوص، با بکارگیری تجهیزات مربوطه و خاک برداری، وی را از میان خاک‌ها آزاد کرد و سپس دیگر آتش نشانان، او را به بالای چاه منتقل کردند”.

مدیر منطقه ۱ عملیات آتش نشانی با اعلام اینکه علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: “نیرو‌های آتش نشانی پس از انتقال کارگر مصدوم به سطح زمین، وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند”.

مصدومیت کارگر ۲۶ ساله به علت سقوط کابین آسانسور

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مورخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، به علت سقوط ناگهانی کابین آسانسور، دست و پای ۱ کارگر ۲۶ ساله بین کابین و دیواره چاهک آسانسور گیر افتاد.

ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز گذشته حادثه گرفتار شدن در آسانسور در خیابان تهرانپارس، خیابان ۲۰۲ شرقی، خیابان سجده‌ای به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ نیروی امداد و نجات ۱۰ و آتش‌نشانان ایستگاه ۵۷ را به محل حادثه اعزام کرد.

بهمن رضائی‌نیا؛ رئیس ایستگاه ۵۷ آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “محل حادثه ۱ ساختمان ۱ طبقه با ۱ طبقه منفی بود که دست و پای ۱ کارگر افغانستانی ۲۶ ساله به علت سقوط ناگهانی کابین آسانسور بین کابین و دیواره چاهک آسانسور گیر کرده بود”.

وی علت بروز این حادثه را نقص فنی در آسانسور اعلام کرد و گفت: “آتش‌نشانان بلافاصله پس از ایمن‌سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات مخصوص و با رعایت کامل اصول ایمنی، این کارگر را از بین کابین و چاهک آسانسور خارج کرده و برای انتقال به بیمارستان، تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید