خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  معاون بهداشت جندی‌شاپور؛ آب شرب اهواز قابل آشامیدن نیست

معاون بهداشت جندی‌شاپور؛ آب شرب اهواز قابل آشامیدن نیست

خبرگزاری هرانا – شکرالله سلمان‌زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ضمن اشاره به اینکه آب شهری اهواز قابل آشامیدن نیست علت بوی نامطبوع آب را  فرسودگی تصفیه‌خانه‌ها و مخازن نگهداری آب و همچنین فرسودگی شبکه توزیع آب شهری دانست و خواهان رسیدگی مسئولان ذی‌ربط  شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از هورنیوز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه ۹۸ درصد آزمایشات میکروبی آب اهواز سالم است ولی قابل آشامیدن نیست  افزود: “آب اهواز از نظر طعم و بو و ظاهر قابل آشامیدن نیست و دفتر کار من با بطری‌های متعدد آب مناطق مختلف اهواز که توسط مردم معترض اهواز آورده شده پر شده است”.

وی اظهار داشت: “مردم ناچار به استفاده از دستگاه تصفیه خانگی و یا خرید آب شیرین هستند و آب مورد نیاز خود را از خودروهای سیار که کاملاً غیربهداشتی هستند تهیه می‌کنند یعنی مردم هزینه تأمین آب شیرین را که برعهده آب و فاضلاب است از جیبشان می‌دهند”.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان در ادامه گفت: “خیلی از کشورهای دنیا آب دریا را شیرین و استفاده می‌کنند چرا دستگاه‌های ذی‌ربط با وجود اینکه ۸۰ درصد آب اهواز از کارون نیست و از طریق طرح غدیر است با کیفیت خوب تأمین نمی‌کنند”.

سلمان زاده فرسودگی تصفیه‌خانه‌ها و مخازن نگهداری آب و همچنین فرسودگی شبکه توزیع آب شهری را از علل پایین بودن کیفیت آب اهواز دانست و افزود: “به همین خاطر نقاط تلاقی آب و فاضلاب بی‌شک وجود دارد و این بوی نامطبوعی که مردم از آب استشمام می‌کنند به همین علت است”.

هرانا پیشتر طی گزارشی به نبود آب شرب در  روستاهای اهواز اشاره کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید