خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ساعت ۰:۴۱:۳۲

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه صد و دوم را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مورخ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، در پی تماس مسئولان شرکت کارتن‌سازی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیرکردن دست کارگر جوان در دستگاه غلتک، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران گروه امداد و نجات ایستگاه ۵۹ را به همراه آتش‌نشانان ایستگاه ۱۲۹ به محل حادثه در بزرگراه آزادگان، خیابان فیروز بهرام اعزام کرد.

مجید انوشه، فرمانده نجاتگران اعزامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “در یک شرکت کارتن‌سازی، یکی از کارگران هنگام کار با دستگاه غلتک و برش کارتن با بی‌احتیاطی خود موجب گیرکردن دست راست خود در دستگاه شد”.

وی ادامه داد: “دست کارگر جوان طوری در دستگاه گیر کرده بود که وی قادر به خارج کردن آن نبود و از شدت درد ابراز ناراحتی می‌کرد”.

انوشه خاطرنشان کرد: “آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از دستگاه برش، اقدام به رهاسازی دستان وی کردند و مرد جوان برای ادامه درمان تحویل امدادگران اورژانس شد”.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی به کارگران توصیه می‌کنند هنگام کار با دستگاه‌های پرس بایستی از هوشیاری و دقت عمل بالا برخوردار بوده و در هنگام خستگی و خواب‌آلودگی از انجام کار با دستگاه‌ها خودداری کنند.

مصدومیت ۳ کارگر در حومه مشهد

به گزارش ایلنا، مورخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، آتشپاد حسن جعفری با اعلام این خبر اظهار داشت: “این انفجار در یک مجموعه صنعتی در منطقه تپه‌سلام و هنگام شارژ سیلندرهای سردخانه این واحد اتفاق افتاد”.

جعفری افزود: “در پی این انفجار ۲ کارگر حاضر در محل به‌شدت مصدوم و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه علت وقوع این انفجار در دست بررسی است، افزود: “عصر امروز در پی سقوط کابین آسانسور در یک مجموعه اقامتی در دست ساخت در خیابان امام رضا یک کارگر به شدت مصدوم شد”.

جعفری عنوان کرد: “این کارگر هنگام انتقال به سطح زمین علائم حیاتی نداشت که عملیات احیا توسط عوامل اورژانس انجام و مصدوم به بیمارستان منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید