خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ساعت ۰:۰۶:۲۹

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای ۲ متهم در دو پرونده جداگانه

صدور حکم اعدام برای ۲ متهم در دو پرونده جداگانه

خبرگزاری هرانا – یک مرد که در سال ۹۳ یکی از دوستانش را در خانه ویلایی به قتل رسانده بود، با حکم شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد. بنابر خبری دیگر، مردی که در مرخصی زندان، همسرش را به قتل رسانده است روز گذشته محاکمه و به درخواست فرزندانش به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران مورخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، عامل حادثه قتل در خانه ویلایی در بومهن با رأی دادگاه به اعدام محکوم شد.

این مرد مکانیک بهمن سال ۹۳ یکی از دوستانش را در خانه ویلایی به قتل رسانده بود.

براساس تحقیقات اولیه مشخص شد مقتول با ضربه عمیق چاقو و در یک غافلگیری به قتل رسیده است.

پس از دستگیری، متهم در اظهارات خود مدعی شد: “من و مقتول با هم دوست بودیم. روز حادثه بر سر موضوعی با هم اختلاف پیدا کردیم و او را کشتم”.

در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم چند سال قبل نیز به اتهام قتل دستگیر شده اما موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شده بود.

بالاخره با تکمیل پرونده، هفته گذشته وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت و از آنجا که پدر و مادر مقتول برای قاتل درخواست اعدام کردند سرانجام صبح دیروز قضات وارد شور شده و متهم را به اعدام محکوم کردند.

اعدام فرجام قتل همسر در مرخصی زندان

به گزارش جوان آنلاین مورخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، مرد که در مرخصی زندان، همسرش را به قتل رسانده است روز گذشته محاکمه و به درخواست فرزندانش به اعدام محکوم شد.

مأموران پلیس از قتل زن ۳۷‌ساله‌ای به نام سمیرا در خانه‌اش در محمود آباد ورامین باخبر و راهی محل شدند.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، پسر مقتول که در محل حضور داشت به مأموران گفت: «پدرم به خاطر اعتیاد در زندان بود. او چند روزی مرخصی گرفته بود و به خانه برگشته بود تا سری به ما بزند. در این چند روز او مدام با مادرم درگیر بود تا اینکه امروز وقتی به خانه برگشتم با جنازه خونین مادرم روبه‌رو شدم. با دیدن این صحنه سراغ پدرم را گرفتم اما از او خبری نبود. احتمال می‌دهم قتل مادرم کار او باشد.‌»

بعد از توضیحات پسر جوان تحقیقات برای دستگیری شوهر مقتول به عنوان اولین مظنون پرونده آغاز شد تا اینکه سه روز بعد از حادثه احمد ۴۳‌ساله در جنوب تهران شناسایی شد. مرد معتاد با دیدن پلیس سعی داشت فرار کند، اما در عملیات تعقیب و گریز پلیس بعد از شلیک گلوله دستگیر شد. متهم با انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و با اقرار به جرمش روانه زندان شد.

پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی عبداللهی قرار گرفت.

بعد از اعلام رسمیت جلسه، اولیای‌دم که فرزندان مقتول بودند برای پدرشان درخواست اعدام کردند.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «سالهاست گرفتار اعتیادم و زندگی‌ام به خاطر آن تباه شده بود. چند بار تصمیم گرفتم ترک کنم، اما نتوانستم و به خاطر اعتیاد ناچار بودم دست به هر کاری بزنم. بارها دستگیر شدم و به زندان افتادم به همین دلیل همسر و فرزندانم مجبور بودند خودشان خرج زندگی‌شان را تأمین کنند.‌»

او در ادامه گفت: «بار آخری که به زندان رفته بودم، سه روز مرخصی گرفتم تا خانواده‌ام را ببینم اما وقتی به خانه برگشتم با بد‌رفتاری‌ها و بی‌توجهی‌های همسرم روبه‌رو شدم. او تا مرا دید به خاطر شرایط سختی که داشت شروع به گلایه کرد و ‌گفت قصد دارد از من جدا شود.»

متهم در خصوص قتل گفت: «با شنیدن این حرف کنترل اعصابم را از دست دادم و با او درگیر شدم. وقتی درگیری بین ما شدت گرفت از عصبانیت چاقو را برداشتم و هفت ضربه به او زدم. بعد از آنکه جسد خونین سمیرا را روی زمین دیدم از ترس خانه را ترک کردم و به پاتوق معتادان در جنوب شهر گریختم.‌»

متهم در آخرین دفاعش گفت: «اعتیاد مرا گرفتار خودش کرده بود و حالا هم به خاطر مرگ همسرم دیگر انگیزه زندگی ندارم و از این وضعیت خسته شده‌ام. راضی به مرگ هستم و از دادگاه می‌خواهم هر چه زودتر حکم اعدام را برایم صادر کنند.‌»

در پایان هیئت قضایی بعد از شور، با توجه به درخواست اولیای‌دم متهم را به اعدام محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید