خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  رییس اداره ارشاد مشهد با قید وثیقه آزاد شد

رییس اداره ارشاد مشهد با قید وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – معاون دادستان مشهد گفت که کاظم دبیری معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد امروز با قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، قاضی حیدری معاون دادستان مشهد گفت: “چندی پیش در پی ماجرای هنجارشکنی برج سلمان مشهد، کاظم دبیری معاون مدیرکل و رئیس اداره ارشاد مشهد به دلیل جریحه دار کردن عفت عمومی، عدم رعایت قوانین مربوطه و ایجاد مزاحمت برای کاسبان برج سلمان بازداشت شده بود”.

وی اظهار کرد: “کاظم دبیری معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد امروز با قید وثیقه آزاد شد”.

گفتنی است که روز گذشته نیز ۷ نفر دیگر از عوامل دخیل در اتفاقات برج سلمان مشهد دستگیر شدند و بررسی پرونده آن‌ها ادامه دارد.

هفته گذشته مراسمی در برج سلمان مشهد برگزار و دادستانی استان وارد عمل شد و تحقیقات در مورد این پرونده آغاز شد. پس از آن رئیس اداره ارشاد مشهد پنج‌شنبه گذشته در پی این اتفاقات دستگیر شد.

این در حالی است که معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: “برنامه برج سلمان دارای مجوزهای لازم بوده و این مجوزها کاملا بر اساس ضوابط صادر شده بود. نیروی انتظامی برای برگزاری این مراسم قرعه کشی، مجوز صادر کرده بود”.

افشین تحفه‌گر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص علت ایجاد حواشی پیرامون این برنامه طی روزهای گذشته اظهار کرد: “ظرفیت برج سلمان حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر است اما حجم تبلیغات گردانندگان با ظرفیت برج همخوانی نداشت و افزایش جمعیت باعث ایجاد این مشکلات شد و نتوانستند نظم اوضاع را رعایت کنند”.

وی با اشاره به بازداشت رئیس اداره ارشاد مشهد ابراز امیدواری کرد بعد از تعطیلات آخر هفته و در اولین روز هفته با بررسی‌هایی که صورت می‌گیرد تلاش‌هایی برای آزاد شدن رئیس اداره ارشاد مشهد صورت خواهد گرفت.

احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی نیز در این باره گفته است: “در این شهر، هتک حرمت می‌شود و در مقام خوانندگی یک آوازه‌خوان، زنان روسری برمی‌دارند اما هیچ مسئولی ککش نمی‌گزد. جز دو مسئول از قوه قضائیه، که قاطعانه وارد می‌شوند. این رسالت سپاه است که از ارزش‌ها دفاع کند. تا روزی که بسیج و سپاه قدرتمند داریم، نمی‌توانیم سفره دین را از زیر پای مردم بکشید. از مسئولان قوه قضائیه که قاطعانه برخورد کردند، تشکر می‌کنم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید