خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  صدور حکم قضایی برای سه واحد آلاینده محیط زیست

صدور حکم قضایی برای سه واحد آلاینده محیط زیست

خبرگزاری هرانا – حکم قضایی برای سه واحد آلاینده در شهرستان‌های میمه و منطقه جرقویه استان اصفهان صادر شد. مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی حکم محکومیت این واحدهای آلاینده صادر و به پرداخت جزای نقدی بدل از چهار ماه حبس شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، حکم قضایی برای سه واحد آلاینده محیط زیست در استان اصفهان صادر شد.

بر این اساس، مسئول یک کارگاه تولید فایبرگلاس که به دلیل دفع غیراصولی و سوزاندن پسماندهای صنعتی خود،  آلودگی هوا را سبب شده بود به مراجع قضایی معرفی شد.

پس از تحقیقات و بررسی‌های لازم دادگاه بدوی به استناد ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماندها و مواد ۱۲ و ۳۰ آیین نامه اجرایی، رای به محکومیت واحد مذکور و پرداخت ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی داد و واحد آلاینده نیز ملزم به رفع آلودگی شد.

همچنین در پی فعالیت واحد دو آلاینده کوره گچ پزی که موجب انتشار گرد و غبار محیطی در منطقه جرقویه شدند اخطاریه‌ها و پیگیری قضایی توسط کارشناسان محیط زیست انجام شد اما توجه به اینکه این واحدهای آلاینده بدون توجه به اخطاریه‌های زیست محیطی به فعالیت خود ادامه دادند به مراجع قضایی معرفی شدند.

مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی حکم محکومیت این واحدهای آلاینده صادر و این واحدها به پرداخت جزای نقدی بدل از چهار ماه حبس شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید