خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ جمع آوری زباله توسط یک متهم در تهران

صدور حکم جایگزین حبس؛ جمع آوری زباله توسط یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست فیروکوه گفت “یک متهم که ازطریق تانکرآب، فاضلاب شهری را درمحل غیرمجاز تخلیه می کرد با حکم قاضی به جای فرستادن متخلف به زندان، به جمع آوری زباله های پارک شهرداری تا بیمارستان امام خمینی فیروزکوه در دو طرف جاده به مدت سه ماه محکوم شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، حکم متفاوت یک قاضی درباره جوانی که مرتکب تخلف زیست محیطی شده بود در فیروزکوه صادر شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست فیروکوه گفت: “جوان ۲۷ ساله ای که ازطریق تانکرآب، فاضلاب شهری را درمحل غیرمجاز تخلیه می کرد توسط ماموران محیط زیست دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد”.

محمد فریدی افزود: “قاضی دوستدارمحیط زیست به جای فرستادن جوان متخلف به زندان، او را موظف به جمع آوری زباله های پارک شهرداری تا بیمارستان امام خمینی فیروزکوه در دو طرف جاده به مدت سه ماه محکوم کرد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است. بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید