خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  انتقاد نماینده مجلس از عملکرد اطلاعات سپاه؛ به احساس امنیت در جامعه لطمه می‌زنید

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد اطلاعات سپاه؛ به احساس امنیت در جامعه لطمه می‌زنید

خبرگزاری هرانا – محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس، در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان اطلاعات سپاه اصلاح رویکرد امنیتی و اهتمام بیشتر به رعایت حقوق قانونی مردم را خواستار شده است. آقای صادقی در بخشی از این نامه نوشته است “اینجانب به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دائما مورد مراجعه موکلان خود هستم که از رفتار مأموران سازمان اطلاعات سپاه و بی توجهی آنها به موازین آیین دادرسی و حقوق شرعی و قانونی متهمان در مراحل مختلف بازداشت و بازجویی شکایت می‌کنند. متأسفانه در اغلب موارد پیگیری‌های نمایندگان مردم نیز منتج به نتیجه‌ای نمی‌شود.”

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس، در نامه‌ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است، خطاب به رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفته است که با اصلاح رویکرد خود از ورود آسیب بیشتر به اعتماد عمومی جلوگیری و مجموعه تحت امرتان را به اهتمام بیشتر به رعایت حقوق قانونی مردم تکلیف کنید.

آقای صادقی در این نامه خطاب به حسین طائب گفته است: “پاره‌ای از شیوه‌های جنابعالی در مدیریت سازمان اطلاعات سپاه و نیروهای عمل کننده آن جوی از عدم اعتماد را نسبت به این نهاد در جامعه دامن زده است”.

نماینده مردم تهران در ادامه گفته است: “اینجانب به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دائما مورد مراجعه موکلان خود هستم که از رفتار مأموران سازمان اطلاعات سپاه و بی توجهی آنها به موازین آیین دادرسی و حقوق شرعی و قانونی متهمان در مراحل مختلف بازداشت و بازجویی شکایت می‌کنند. متأسفانه در اغلب موارد پیگیری های نمایندگان مردم نیز منتج به نتیجه‌ای نمی‌شود”.

محمود صادقی در نامه خود به ناهماهنگی و تعارض اقدامات سازمان اطلاعات سپاه با دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی ایران اشاره کرده و گفته است: “از سوی دیگر ناهماهنگی و در مواردی تعارض اقدامات شما با دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی به شائبه چند پارچگی حاکمیت در کشور دامن زده و موجب بی اعتمادی و سردرگمی مردم و فعالان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شده است. سیطره نگاه امنیتی به مقولات اجتماعی و سیاسی یکی از ویژگی‌های مدیریتی جنابعالی است که آسیب‌ جدی به جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افکار عمومی زده است. به عنوان نمونه نحوه عمل سازمان تحت امر شما با فعالان محیط زیست از یک سو در ناهماهنگی و تعارض کامل با معاونت و مسئولان ذیربط در وزارت اطلاعات است و از سوی دیگر متضمن نقض آشکار حقوق قانونی متهمانی است که باوجود گذشت حدود سه ماه از بازداشت آنها از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده‌هایشان محرومند”.

وی در بخش دیگری از نامه خود خطاب به آقای طائب با انتقاد از اینکه رویکرد امنیتی و شیوه عمل سازمان اطلاعات سپاه به احساس امنیت در جامعه لطمه جدی وارد ساخته آورده است: “برادر گرامی! ما نیز به امنیت کشور علاقه‌مندیم و هوشیاری در برابر تهدیدهای اطلاعاتی و امنیتی بیگانگان و سرویس‌های جاسوسی آنها را لازم می‌دانیم، اما امنیت کشور بیش از هر چیز در گرو احساس امنیت شهروندان است. رویکرد امنیتی و شیوه عمل شما به احساس امنیت در جامعه لطمه جدی وارد ساخته است. رفتار مأموران تحت امر شما با جوان نخبه‌ای که با وجود برخورداری از جایگاه علمی و فرصت‌های بالای شغلی به امید خدمت به محیط زیست رنجور کشور به ایران آمد، از بدو ورود و طی فعالیت چند ماهه او در کشور و سرانجام وادار شدنش به جلای وطن و برخورد مأموران شما با جوان نخبه‌ای که در آستانه فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر جهانی برای حل و فصل پرونده قضایی خود به وطن بازگشته و دادن امید به آینده را سرلوحه فعالیت‌های خود ساخته، امید جوانان به امکان مشارکت در خدمت به کشور را از آنان سلب می‌کند”.

محمود صادقی در پایان نامه‌ی خود خطاب به رئیس سازمان اطلاعات سپاه نوشته است: “از جنابعالی درخواست می‌کنم با تجدیدنظر و اصلاح رویکرد و شیوه عمل خود از ورود آسیب بیشتر به اعتماد عمومی به این نهاد انقلابی جلوگیری کنید و مجموعه تحت امر خود را به اهتمام بیشتر به رعایت حقوق قانونی مردم تکلیف نمایید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید